Yahyalı Aladağlardaki yangında son durum

Yahyalı Aladağlardaki yangında son durum
Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Aladağlar Milli Parki'nda dün öğleden sonra başlayan orman yangını, kısman kontrol altına alındı. 45 hektar alanın zarar gördüğü yangına, 15 arazöz, 1 su ikmal aracı, 5 yangına müdahale aracı, 10 pikap, 3 itfaiye aracı, 2 kamyon, 1 dozer, 2 greyder, 85 orman işletme personeli ve yaklaşık 200 gönüllünün müdahalesi sürüyor.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesindeki Aladağlar Milli Parkı'nda Kapuzbaşı ile Ulupınar mahalleleri arasında bulunan alanda başlayan yangın devam ediyor. Ulupınar bölgesindeki yangın kısmen kontrol altına alındı, Kapuzbaşı Mahallesi'ndeki yangını ise kontrol altına alma çalışmaları sürüyor. Bölgedeki şiddetli rüzgar, çalışmaları zorlaştırıyor. 

EKİPLER ve 200 KÖYLÜ ALEVLERE MÜDAHALE EDİYOR

Kayseri'nin yanı sıra Sivas, Yozgat, Nevşehir ve Niğde'den getirilen arazözlerle de alevlere müdahale ediliyor. Arazinin engebeli olduğu bölgede arazözlerin ilerlemesi için iş makineleri yol açmaya çalışıyor. Yangında 45 hektar alan zarar görürken, söndürme çalışmalarına 15 arazöz, 1 su ikmal aracı, 5 yangına müdahale aracı, 10 pikap, 3 itfaiye aracı, 2 kamyon, 1 dozer, 2 greyder, 85 orman işletme personeli ve yangının meydana geldiği köylerde yaşayan yaklaşık 200 gönüllü katılıyor.

VALİ GÜNAYDIN'DAN AÇIKLAMA

Yangın bölgesinde inceleme yapan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Günaydın, "Yahyalı ilçemizdeki orman yangınına orman teşkilatımız, askeri birliklerimiz, Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve vatandaşlarımız ile müdahale ediyoruz." paylaşımı yaptı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×