K

Yabancı hastaların rotası Kayseri oluyor

Yabancı hastaların rotası Kayseri oluyor
Sağlığına kavuşmak için Kayseri’yi tercih eden yabancı hasta sayısı pandemiye rağmen hız kesmeden artarak devam ediyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Emre Yurdakul, Türk doktorlara güvenin her geçen gün daha da arttığını, tedavi hizmetlerinin Avrupa’ya göre çok uygun olmasının da etkisiyle son aylarda kendilerine birçok yabancı hastanın müracaat ettiğini dile getirdi.

Kayseri sağlık turzminde de adından söz ettirmeye başladı. Bu kapsamda sağlık tedavisi için başka ülkelerden Türkiye'ye gelen birçok hasta, Kayseri'deki sağlık kuruluşlarını da tercih ediyor. Avrupa ülkelerinin yanı sıra özellikle Afrika ülkelerinden yoğun talep var.

Tıp alanında yeterince gelişemeyen birçok ülkeden hastanın Kayseri'de şifa aradığını vurgulayan System Hospital Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Emre Yurdakul, “Gerek sosyal medyadan gerekse daha önce ülkemize gelen yakınlarından aldıkları bilgilerle tedavi olmak için araştırma yapıyorlar ve bize ulaşıyorlar. Müracaat eden hastalarımızı modern tıbbi yöntemlerle sağlığına kavuşturmakla kalmıyor kültürümüzü ve Kayseri’mizi de tanıtıp ülkelerine yolcu ediyoruz. Bizim sağlık kalitemiz, sıcak yaklaşımımız ve uygun fiyatlarımız, misafirlerimizin memnuniyetini artırdığı için kısa zamanda yeni hastaların Kayseri’ye gelmesine vesile oluyoruz.” dedi.                                                                                                         

Hastane olarak da birçok ülkeyle sağlık anlaşmalarının olduğunu anımsatan Op. Dr. Emre Yurdakul, "İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Kayseri, sağlık turizminde ülkemizin yıldızlarından biri olacak. Sağlık turizmiyle hem ülkemize döviz girişi sağlanıyor hem de dünyada Türk doktorlarına karşı oluşan güven hızla yükseliyor" diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K