K

Vücut Geliştirme Şampiyonasına hazırlanıyor

Vücut Geliştirme Şampiyonasına hazırlanıyor
Kayseri’de yaşayan 25 yaşındaki Hande Aygül, İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonasına hazırlanıyor. Haftanın 6 günü antrenman 1 gün de kardiyo çalışması yapan genç sporcu İstanbul’dan madalya ile dönmeyi planlıyor.

21-25 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nın yanı sıra Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri gerçekleştirilecek.

Yarışmalara Kayseri’den katılacak olan Hande Aygül açıklamasında, “10 senedir Vücut Geliştirme Sporu ile ilgileniyorum. Bu ay bir yarışım var bir senedir ona hazırlanıyorum. Şubat ayında rahatsızlandım ve yoğun bakıma kaldırıldım. Atlatıp bir an önce hazırlıklara devam etmek zorundaydım. Diyet ve antrenmanların aksamaması gereken disiplinli bir süreçten geçilmesi gerekiyordu. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra tekrar çalışmaya başladık. Şampiyonaya 20 gün kaldı. İnşallah gidip kupayla dönerim. Haftanın 6 günü antrenman 7’nci gün kardiyo yapıyoruz. Katı bir diyet programı uyguluyoruz. İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası aynı zamanda Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri olarak da gerçekleştirilecek” dedi.

“KADINLARIN YAPAMAYACAĞI HİÇ BİR ŞEY YOK”

Akgül açıklamasının devamında, “Hedefim Kayseri’ye güzel bir kupa getirmek. Bir kadın olarak insanları gururlandırmak ve uluslararası bir yarışmada istiklal marşını okutmak. Çocukluğumdan beri spor yapıyorum. Her zaman güçlü durmaya çalıştım. Zor şeyler atlatılır. Her kadın bence başarabilir” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K