Veli Altınkaya'nın vefatı sonrası KGC'de görev dağılımı

Veli Altınkaya'nın vefatı sonrası KGC'de görev dağılımı
Koronavirüs nedeniyle vefat eden Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Veli Altınkaya'dan boşalan başkanlığa eski başkanlardan Metin Kösedağ getirildi. Kösedağ başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştiren KGC'nde yönetim görev dağılımı da yapıldı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nden (KGC) toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Açıklamaya göre, görev dağılımında Cemiyet Başkanlığı'na Metin Kösedağ, başkan vekilliklerine Oktay Ensari ve Canan Bayram, başkan yardımcılıklarına ise Orhan Canbulatel, Mesut Koç ve Ferhat Yağmur'un getirildiği belirtildi. Muhasip üye Demet Öztürk, Genel Sekreter Mehmet Yazıcı ve Genel Sekreter Yardımcısı ise Şeyda Aşatır oldu.

Açıklamada, eski KGC Başkanı Altınkaya'nın vefatını anımsatan Mehmet Kösedağ, "2018 yılından bu yana Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak görev yapan Altınkaya, 26 Mart'ta gerçekleştirdiğimiz olağan genel kurulda gıyabında başkan seçildi. Ancak seçimden bir hafta sonra beklenmedik bir şekilde aramızdan ayrılmasından dolayı Dernekler Yasası gereğince yönetim kurulumuz arasında yapılan seçimle Veli abimizin bayrağını taşıma görevi bana tevdi edildi. Bundan sonraki görevimiz, ondan miras kalan bayrağı onun istediği gibi taşımak, cemiyetimize, meslektaşlarımıza yine onun istediği gibi hizmet sunmaktır." dedi.

Altınkaya'nın yürüttüğü projelere de sahip çıkacaklarını vurgulayan Kösedağ, Basın Müzesi'nin kentte ilk Türkçe gazetenin çıktığı 29 Ağustos'ta açılacağını söyledi. Ayrıca Kayseri Basın Tarihi kitabı çalışmalarının da aynı şekilde sürdürüleceğini belirten Kösedağ, "KGC Geleneksel Ödüllü Yarışması'nı sonuçlandırıp ödül töreni yapmak istiyoruz. Ayrıca Altınkaya'nın arzusu olan salgın sonrası gezilere de salgın şartlarını takip ederek hız vereceğiz." diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×