K

"Vatandaşın sağlığı tehdit altında” 

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir, Ramazan ayında ortaya çıkan merdiven altı üreticilerin vatandaşların sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Özellikle Ramazan'da mantar gibi türeyen gıda yerleri adeta tehlike saçıyor. Üretim için gerekli koşulları yerine getirmeyen ve adeta vurgun yapmak için kurulan mekanlar, diğer kurumsal yerlerin de imajını zedeliyor. Sağlık açısında da tehdit oluşturan izinsiz işyerleri mercek altında. Zabıta ve ilgili kurumlar özellikle Ramazan'da denetimlerini sıklaştırırken, böyle yerlerin ihbar edilmesi çağrısında da bulunuldu. İlgili oda başkanı da vatandaşları uyardı.

"RUHSATSIZ YERLERDEN ALIŞVERİŞ YAPMAYIN"

[caption id="attachment_21693" align="alignleft" width="400"] Altan Aydemir - Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı[/caption] Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir, yaptığı açıklamada, "Ramazan da oruçlu olduğumuz için günlük kan şekerimiz düşer ve kan şekerimiz düşünce de hemen aklımıza tatlı gelir. Bu aylarda, özelikle de ramazanda tatlı satışlarımıza yoğun rağbet var. Bu yoğunlukta ağzımızın tadının bozulmaması için, bizler oda olarak zaman zaman üyelerimize giderek hem mutfaklarına gidiyoruz hem de ziyaretlerde bulunarak uyarılarda bulunuyoruz." dedi. Vatandaşları merdiven altı üreticilere karşı uyaran Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Aydemir, ruhsatı olan yerlerden alışveriş yapması tavsiyesinde bulundu. Aydemir, "Vatandaşlarımıza özelikle önerimiz, merdiven altı dediğimiz yani nerede yapıldığı belli olmayan yerlerden alışveriş yapmamalarıdır. Biz burada lokantacı ya da pastacı kardeşlerimizden, ruhsatı olan yerlerden alışveriş yapmalarını tavsiye ediyoruz. Tatlı satışları yoğun olduğu için hemen bir tepsi tatlı yapıp onun satışına bakmaya çalışıyorlar. Biz vergisini veren, istihdam sağlayan, kirasını ödeyen üyelerimizin de her zaman yanındayız. Vatandaşlarımızın da buralardan alışveriş yapmalarını tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.

"ALIŞVERİŞ YAPILAN KURUMUN TEMİZLİĞİNE DİKKAT EDİN"

Alışveriş yapılacak işyerinin temizlik koşullarına uygun olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Aydemir, konuşmasını şöyle tamamladı: "Vatandaşlarımız alışveriş yaptıkları yerlerin muhakkak ruhsatlarına, imalat belgelerine, izin belgelerine ve özellikle hijyen belgelerine bakmalarını ve kontrol etmelerini tavsiye ediyorum. Biz yönetim olarak geldiğimizde, 'Sıfır hata önce insan sağlığı' diyerek çıktığımız bu yolda, gıdayla uğraştığımız için direkt insana etki edeceği için sıfır hata prensibini hem yönetim hem de üye olarak benimsedik. Devletin kurumları da kontrollerini yapıyorlar ama biz de meslektaşlarımıza bu konuda hem uyarı bağlamında hem de ziyaret bağlamında zaman zaman uğruyoruz. Hani deriz ya, ağzımızın tadı bozulmasın diye. Ağzımızın tadı bozulmadan hem satıcılarımıza hem de alış veriş yapan vatandaşlarımıza hayırlı ramazanlar diliyorum."
GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×