K

Valinin sözlerinden etkilenerek başladığı işte, marka olmak istiyor

Valinin sözlerinden etkilenerek başladığı işte, marka olmak istiyor
Kayserili kadın çiftçi, Vali Şehmus Günaydın'ın sözlerinden etkilendi ve kendi lavanta bahçesini kurdu. Şimdiki hedefi ise, 4 dekar olan lavanta bahçesini büyütmek ve kendi markasını oluşturmak.

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Demirbaş ve Talas İlçe Müdürü Murat Ürker ile beraber Talas ilçesinde kadın çiftçi Venhar Yılmaz'ın sahibi olduğu lavanta bahçesinda incelemelerde bulundular. 

Lavanta bahçesi kurmaya nasıl başladığını anlatan Kadın çiftçi Yılmaz, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ın sosyal medyada lavanta ile ilgili konuşmalarını dinleyip etkilendiğini ve hem turizme hizmet etmek hem de yağlık olarak kozmetikte kullanmak amacıyla lavanta bahçesi kurduğunu söyledi. Düğün çekimleri için yeni evlenen çiftlerin de lavanta bahçelerine özel ilgi gösterdiğini belirten Yılmaz, "Bu amaçla da hizmet vermek istiyorum. Şu anda 2 dekarı 2 yaşında, 2 dekarı ise 1 yaşında olan ve 'angustifolia sevtopolis' çeşidi lavanta tarlası sahibiyim. Mevcut ekiliş alanını arttırmak için çalışmalara başladım" dedi.                 

MARKA OLUŞTURMAK İSTİYOR

Kendi markasını oluşturmayı hedeflediğini de belirten Venhar Yılmaz, 'venharlavander' isimle marka tescil işlemlerine başvuracağını söyledi. Yılmaz, ilgi ve ziyaretlerinden dolayı Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin'e de teşekkür etti.

TIBBİ AROMATİK BİTTİ LAVANTA

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin de "Lavanta, tıbbi aromatik bitkiler içerisinde önemli bir yere sahiptir. İl Müdürlüğümüzün lavanta ile ilgili yürütülmekte olan projeleri bulunmaktadır. Müdürlüğümüzü ziyaret edip arkadaşlarımızdan bilgi alarak bu projelerden faydalanabilirsiniz. Zaman içinde karşılaşacağınız tüm teknik konularda arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır." dedi.

GÖNDER

    Valinin sözlerinden etkilenerek başladığı işte, marka olmak istiyor yorumlar

  • Venhar Yılmaz
    Teşekkürler ??
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K