K

Validen 'Yorum sizin' paylaşımı; Hastanelerin yükü artıyor

Validen 'Yorum sizin' paylaşımı; Hastanelerin yükü artıyor
Bütün dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını Kayseri'de de risk olmaya devam ediyor. Sivas Caddesi'nden kalabalık görüntüsü paylaşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, tedbirlere uyulması çağrısında bulundu. Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de, kentteki hastanelerin yükünün her geçen gün arttığını söyledi.

Çin'den tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) salgını, sağlık başta olmak üzere ekonomi ve sosyal hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Salgın hızını düşürmek için tedbir üstüne tedbir alınıyor. Ancak uygulamaya sokulan tedbirlere uyulmaması virüs riskinin sürmesine neden oluyor. 

Kayseri'de de salgın riski en üst düzeyde devam ediyor. Kent genelindeki tablo rakamsal olarak açıklanmazken yetkililer sürekli uyarılarda bulunuyor. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Sivas Caddesi'nden kalabalık fotoğrafı paylaşarak, gereksiz yere evden çıkılmaması uyarısında bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Günaydın, "Gerekmedikçe evden çıkmayalım çağrılarımıza ve aldığımız tedbirlere rağmen bugün Kayseri’mizde yapmış olduğumuz denetimlerden bir kare.
Yorum sizlerin..!" paylaşımında bulundu.

'Hastanelerin yükü artıyor'

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli de, vatandaşları işleri olmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyardı. Toplu alanlardan uzak durulması gerektiğinin altını çizen Benli, hastanelerin yükünün her geçen gün arttığını vurguladı. Benli, "Hastane yükümüz giderek artıyor. Lütfen işimiz olmadıkça dışarı çıkmayalım. Hareketliliği azaltmadıkça artışın önüne geçemeyiz. Ev ziyaretlerini yapmayacağız. Toplu alanlardan uzak duracağız. Kapalı ortamlarda bulaş riskinin yüksek olduğunu unutmayalım. Pandemi bilincini toplum olarak edinmeliyiz” ifadesinde bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K