K

Vali'den umutlandıran açıklama: Vaka sayıları...

Vali'den umutlandıran açıklama: Vaka sayıları...
Tüm dünya koronavirüs belasıyla uğraşırken, çok yüksek riskli iller kategorisinde bulunan Kayseri'de de Vali Şehmus Günaydın, vaka sayılarıyla ilgili umut veren bir açıklama yaptı. Vali Günaydın, vaka sayılarında önemli düşüşler olduğunu söyleyerek, tedbirlere sıkı sıkıya uyulması uyarılarında bulundu.

Her hafta açıklanan koronavirüs risk haritasına göre Kayseri, kırmızı yani 'çok yüksek riskli' iller arasında. Tedbirler kapsamında 17 günlük tam kapanmanın ikinci gününde, denetimleri yerinde gören Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, gazetecilere konuştu. Pandeminin bütün dünyanın sorunu olduğunu vurgulayan Günaydın, "Bu sorunların çözümü ise çok net belli; tedbirlere uymak” dedi.

Gerçekleştirilen denetimlerin amacının vatandaşlara ceza yazmak olmadığını ifade eden Şehmus Günaydın, kuralların ve tedbirlerin uygulanma noktasında hangi aşamada olduğunu görme imkanı bulduklarını dile getirdi. "Eksiklerimiz neler bunları tespit etmeye çalışıyoruz." diyen Günaydın, "Evinde kurallara uyarak, oturan vatandaşlarımızın da hakkını korumamız lazım. Onlar evde oturuyorken, dışarıya gereksiz şekilde çıkarsak, muafiyetleri kötüye kullanırsak evde oturan vatandaşlarımıza haksızlık olur. Çünkü bu sorun hepimizin sorunu. Kayseri’de yaşayan ülkemizde yaşayan herkesin sorunu. Bu sorunların çözümü çok net belli tedbirlere uymak." şeklinde konuştu.

TEDBİR TEDBİR TEDBİR

Pandemide sonuç almanın tek yolunun tedbirlere uymaktan geçtiğini vurgulayan Vali Günaydın, tedbirlere uyulması halinde sonuç almanın yakın olduğunu söyledi. Tedbirlerden uzaklaştıkça da ğımız zaman da sonuç almanın güçleştiğini anlatan Günaydın, "Onun için ortaya konulan tedbirlere, kurallara uymamız bizim hem sorumluluğumuz, hem görevimiz, hem de bizim menfaatimizedir. Hep diyoruz ki sağlık çalışanlarımızın yükünü hafifletelim. Onlara destek verelim, onlara katkı verelim istiyoruz. Bunun yolu tedbirlere uymaktır. Gerekmedikçe dışarı çıkmayacağız. Ev ziyaretleri yapmayacağız. Ortak kullanım alanlarında bir araya gelmeyeceğiz. Biraz daha sabır göstereceğiz ki bayramda daha güzel bir tablo ile karşılaşalım” ifadelerini kullandı.

VAKA SAYILARINDA ÖNEMLİ DÜŞÜŞ

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri'deki vaka sayılarında önemli düşüşler olduğunu da söyledi. Oran vermeyen Günaydın, "Ülkemiz genelinde ve Kayserimizde vaka sayılarında önemli düşüşler var. Ancak yeterli değil. Çok daha fazlasını başarabiliriz. Kayseri olarak çok daha fazlasını becerebiliriz. Bu durumdan daha yukarılara gitmek için, daha fazla kazanım elde etmek için, daha fazla vaka düşüşünü elde etmek için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K