Vali Çiçek'ten, tüyleri diken diken eden anı

Vali Çiçek'ten, tüyleri diken diken eden anı
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'ten tüyleri diken diken eden deprem hatırası; "Jandarma 'Emir anlaşılamadı' diyerek yıkılmak üzere olan binaya girerek canlı kurtardılar."

6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye depremlerle uyandı. Saatler 04.17'yi gösterdiğinde merkezi Kahramanmaraş olan 7,7 büyüklüğünde deprem yaşandı. 9 saat sonra yine Kahramanmaraş merkezli 7,6 şiddetinde ikinci deprem meydana geldi. 11 ilde etkili olan depremlerde en az 53 bin kişi hayatını kaybetti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de, aynı gün koordinatör vali olarak Kahramanmaraş'a görevlendirildi. Aylarca bölgede kalan Çiçek, arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere yardım ve tüm ihtiyaçları koordine etti. Depremin 1. yıldönümü anısına video hazırlatan Vali Çiçek, yaşananları anlattı. Çiçek, tüyleri diken diken eden bir olayı da aktardı.

16 kişilik jandarma arama kurtarma grubunun komutanıyla aralarında geçen diyaloğu anlatan Çiçek, "Çökme tehlikesi olan bir binada canlı olduğu anlaşıldı. Binaya girilmesi halinde ekibin ölme riski de var. Bana dediki jandarma komutanı 'Sayın valim biz binaya gireceğiz' Ben 'Bir dakaka, bir dakika...' dedim. O benim vermeyeceğimi (izin) düşündü, "Emir anlaşılamadı, biz girdik" dedi. Girdiler ve o canlıyı çıkardılar." diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×