K

Vali Çiçek: “Kayseri’de hiçbir gencimizi alçaklara teslim etmeyeceğiz”

Vali Çiçek: “Kayseri’de hiçbir gencimizi alçaklara teslim etmeyeceğiz”
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte İncesu’da Kayseri Valiliği, Yeşilay Derneği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde yapımına başlanan Kayseri Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Burada konuşan Vali Çiçek, “Biz Kayseri’de hem ben, siyasilerimiz, hem de bakanımızın emri altında, himayelerinde Kayserililere bir söz verdik. Kayseri’de uyuşturucu sattırmayacağız. Kayseri’de hiçbir gencimizi alçaklara teslim etmeyeceğiz” dedi.

Temel atma töreni öncesi, 40 yataklı Kayseri Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi inşasında gerçekleştirilen hazırlıkları incelemek üzere bölgeye giden Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç İncesu İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde gerçekleştirilen inşa çalışmaları hakkında bilgi aldı. İncelemede konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Heyecanla beklediğimiz, bir an önce inşaatına başlayarak uyuşturucu illetine bulaşmış gençlerimiz kurtarmak için büyük bir seferberlik şeklinde başladığımız mücadelemizde bugün arkadaşlarımız temel atıyor. Ancak asıl temel atma törenimizi Özhaseki bakanımızın katılımıyla 19 Ağustos’ta yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

“KAYSERİ’DE UYUŞTURUCU SATTIRMAYACAĞIZ”

Kayseri’de hiçbir genci uyuşturucu ve satıcılarına teslim etmeyeceklerini dile getiren Vali Çiçek, “Bugün hem Yeşilay yönetim kurulu, hem de Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber, bu heyecanı temel atılırken görelim istedik. Arkadaşlarımızla beraber olalım istedik. Biz Kayseri’de hem ben, siyasilerimiz, hem de bakanımızın emri altında, himayelerinde Kayserililere bir söz verdik. Kayseri’de uyuşturucu sattırmayacağız. Kayseri’de hiçbir gencimizi alçaklara teslim etmeyeceğiz. Kayseri’de defalarca uyuşturucu sattırmayacağız diye Emniyetimizle, Jandarmamızla, kolluk kuvvetlerimizle verdiğimiz mücadelede sonucunda bir çok şebekeyi çökerttik. Daha geçen hafta Jandarmamız 3 kilo, Emniyetimiz yüzlerce hap ele geçirdi. Polisin tedbirleri sonuna kadar devam ediyor ancak bu işin sadece polisin tedbirleriyle çözülemeyeceği açık bir gerçek" dedi.

Bağımlılıkla mücadelede en büyük destekcilerinin Yeşilay olduğunu vurgulayan Vali Çiçek, "Özellikle Yeşilay yeni yönetimi ile beraber, başkanımıza da teşekkür ediyorum, çok büyük bir bu manada güç ve soluk getirdiler Kayseri’ye. Önleyici hizmetler açısından üniversitelerle yaptıkları iş birliği, bizlerle yaptıkları iş birlikleri ile gerçekten halkımızın, özellikle gençlerimizin bu zehre düşmemeleri için, ailelerin duyarlı olması için çok büyük bir çalışma başlattılar. Hem sportif manada hem eğitim manasında ben özellikle çok donanımlı, Kayseri’nin sevdiği isimlerden oluşan bir Yeşilay’ımız olduğu için çok mutlu olduğumuzu hissediyorum ve onlara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K