K

Vakaların arttığı ilkokul kapatıldı; öğretmen ve öğrenciler karantinada

Vakaların arttığı ilkokul kapatıldı; öğretmen ve öğrenciler karantinada
Kayseri'de, yüz yüze eğitimin başladığı ilkokulda vaka sayısı artınca okul kapatıldı. İlkokulun öğrencileri uzaktan eğitimle derslerine devam edecek. Bu sürede öğrenci, öğretmen ve okul çalışanları da evlerinde karantinaya girecekler.

Kocasinan ilçesinde bulunan Avukat Ahmet Ulucan İlköğretim Okulu'nda koronavirüse enfekte öğrenci, öğretmen ve personel sayısında artış olması üzerine, bulaşı engellemek amacıyla 9 gün eğitime ara verildi. Okulda, eğitimin uzaktan devam edeceği bildirildi. Karantina süresince öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarının evden çıkmamaları da istendi. 

Kocasinan Kaymakamlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, kararın Kocasinan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alındığı belirtildi. Kararlar, şu şekilde bildirildi: "İlçemiz Avukat Ahmet Ulucan İlköğretim Okulunda COVİD-19 ile enfekte öğrenci, öğretmen ve personel sayısında artış olması üzerine, salgının yayılmasını ve bulaşı engellemek amacıyla bu okulda yüzyüze eğitim ve öğretime 20.03.2021 tarihinden 29.03.2021 tarihine kadar ara verilmesine, bu süre zarfında eğitim öğretimin uzaktan eğitim yoluyla sağlanmasına, bu süreçte öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarının evden çıkmamalarının sağlanmasına ve bu kararın okul yöneticileri vasıtasıyla tüm velilere duyurulmasına karar verilmiştir.

Alınan bu karara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K