Uluslararası Roket Mühendisliği Yarışması’na ERÜ’lü öğrenciler de katılacak

Uluslararası Roket Mühendisliği Yarışması’na ERÜ’lü öğrenciler de katılacak
2022 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan Uluslararası Roket Mühendisliği Yarışması’nda Türkiye'yi Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Erciyes Roket Takımı temsil edecek. Öğrencileri ve danışman hocaları ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı ziyaret ettiler.

2022 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan Uluslararası Roket Mühendisliği Yarışması’nda T3 Allstar ekibi ile ülkemizi temsil edecek olan Erciyes Roket Takımı öğrencileri Tarık Buğrahan Kaplan ile Şeyma Yiğit danışman hocaları Arş. Gör. Dr. Orhan Keklikçioğlu ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı makamında ziyaret ederek, düzenlenecek yarışma hakkında bilgiler verdiler.

Ziyarette konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, yarışmaya seçilen öğrencileri tebrik ederek düzenlenecek yarışmalarda başarılar diledi.

Öğrenci odaklı yönetim anlayışı ile her zaman öğrencilerin araştırma-geliştirme çalışmaları ve sosyal faaliyetlerine destek olmaya gayret gösterdiklerinin altını çizen Rektör Çalış, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan Uluslararası Roket Mühendisliği Yarışması’nda ülkemizi temsil etmek üzere ERÜ’lü öğrencilerin seçilmesinden dolayı gurur duyduklarını söyledi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×