K

Ücretli Çalışanlara da ‘Vergi İstisnası’ Geliyor

Ücretli Çalışanlara da ‘Vergi İstisnası’ Geliyor
Asgari ücretlilere yapılması planlanan vergi istisnası, 18,5 milyon ücretli çalışanı da kapsayacak şekilde genişletiliyor. AK Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, gelir vergisi ve damga vergisinin tüm ücretli çalışanlarda da asgari ücrete kadar olan tutarları için kaldırılacağını duyurdu.

Söz konusu madde, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek. Teklife göre, gelir vergisi ve damga vergisi, tüm ücretli çalışanların asgari ücrete kadar olan tutarları için kaldırılması öngörülüyor.

AK Parti Gurup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, ilgili maddeyle alakalı: “Memur dahil tüm çalışanların maaş ve ücretlerini kapsayacak şekilde brüt asgari ücrete kadar olan kısım vergiden muaf olacak. Vergi muafiyetinin devlete toplam maliyeti 37 milyar 600 milyon TL olacak” dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kazançlarından vergi istisnası, 18,5 milyon işçi ve memurlarımızı da kapsayacak şekilde genişletilmek üzere plan ve bütçe komisyonumuzda madde ihdası yapılmıştır. Hayırlı olsun. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.”

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K