K

Üç dilde Müslüman oldu

Üç dilde Müslüman oldu
Antalya'da 28 yaşındaki Alaaddin Demirezen ile tanışan Alman 22 yaşındaki Aısha Cook, 3 dilde Kelime-i Şehadet getirerek Müslümanlığı seçti. İsmini 'Ayşe' olarak değiştiren Cook'un en fazla ezan sesinden etkilendiği ifade edildi.

Müslümanlıı seçen Alman vatandaşı Aısha Cook için, Kayseri Müftülüğü'nde Müftü Güven Şahin'in de katıldığı ihtida töreni düzenlendi. 

Antalya'da yaz sezonunda otellerde çalıştığını söyleyen Alaaddin Demirezen, Aısha Cook ile tanıştığını ve 5 ay görüştüklerini belirterek, "Ailesiyle birlikte çalıştığımız otele geldi. Orada tanıştık ve birbirimizi tanıdık. Ben kendisine İslam'ı anlattım. Ona Müslümanlığın nasıl mükemmel bir din olduğunu anlattım. Kendisine de mantıklı geldi. Ben kendisiyle evlenmeyi istiyordum, doğru kişi olduğunu düşündüğüm için. Ailem ben tanıştığım gün Ayşe'nin fotoğrafını gönderdim. Annem kolay kolay beğenmez ama Ayşe'ye hemen ısındı. Bu şekilde olaylar gelişti. Ayşe, Kur'an ayetlerini merak ediyordu. Ezanı dinlediğinde farklı hissediyor ve çok seviyor" diye konuştu.  

İhtida töreninde konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, "2015 yılından itibaren İl Müftülüğü olarak ihtida merasimleri düzenliyoruz. Bu 32.'si ve 2020 yılının ilk ihtida merasimi" dedi. Müftü Güven, ihtida töreninde Kur'an-ı Kerim'in okunmasının ardından Ayşe'ye ilk olarak imanın şartları ile ilgili olarak bilgi verdi.

3 dilde Kelime-i Şehadet getirdi

Alman vatandaşı Ayşe, daha sonra İl Müftüsü Güven ile birlikte Arapça, Türkçe ve Almanca olarak kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İl Müftüsü Güven, Kelime-i Şahadet getiren Ayşe'ye İslam'ın şartlarını da anlattıktan sonra Şahadet Belgesi, Almanca tercümeli Kur'an-ı Kerim ve İslam'ı anlatan kitaplar hediye etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K