TÜRSAB Erciyes BTK Başkanı Mart: Erciyes ve Kayserimize Kıbrıs’tan turist çekelim gayesindeyiz

TÜRSAB Erciyes BTK Başkanı Mart: Erciyes ve Kayserimize Kıbrıs’tan turist çekelim gayesindeyiz
KAYSERİhaber38.com | TÜRSAB Erciyes BTK Başkanı Ali Emre Mart, Kayseri’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne düzenlelen tur ile ilgili, “Eskiden Kıbrıs’a Kayseri’den sefer yoktu, haftada 3 sefer konuldu ve biz de ikili ilişkilerimizi geliştirelim, Erciyes ve Kayserimize Kıbrıs’tan turist çekelim derdindeydik. Daha sonrasında deprem oldu ve işlerimizi askıya aldık, gidemedik. Sonrasında KITSAB ile görüşme sağladık davet aldık ve giderken de yanımızdaki kişilerin yüzde 95’i seyahat acenteleriydi. Onun haricinde daha etkili olabilmek adına otelci arkadaşlarımızı da davet ettik. Kıbrıs’a gittik tanıdık ancak orada nereler gezilir, neler yapılır yeni acentelerimize de göstermemiz gerekiyordu” dedi.

TÜRSAB Erciyes BTK Başkanı Ali Emre Mart, KayseRadar ve Radyoradar ortak canlı yayınında 'Konuşacaklarımız Var’ programına katılarak Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram ve Moderatör Salih Zeki Çetin’in sorularını yanıtladı.

Başkan Mart, Kayseri’den Kıbrıs’a birkaç yıldır düzenlenen turlarla ilgili şunları söyledi: “Eskiden Kıbrıs’a Kayseri’den sefer yoktu, haftada 3 sefer konuldu ve biz de ikili ilişkilerimizi geliştirelim, Erciyes ve Kayserimize Kıbrıs’tan turist çekelim derdindeydik. Daha sonrasında deprem oldu ve işlerimizi askıya aldık, gidemedik. Sonrasında KITSAB ile görüşme sağladık davet aldık ve giderken de yanımızdaki kişilerin yüzde 95’i seyahat acenteleriydi. Onun haricinde daha etkili olabilmek adına otelci arkadaşlarımızı da davet ettik. Kıbrıs’a gittik tanıdık ancak orada nereler gezilir, neler yapılır yeni acentelerimize de göstermemiz gerekiyordu.”

‘TÜRSAB’IN KENDİ BÜTÇESİ VAR; DEVLETİN YA DA BELEDİYENİN BÜTÇESİNDEN HARCANMIYOR’

Başkan Mart, “ASTUDER Başkanımızı da götürdük burada katma değer yaratmaya çalışıyoruz. Haftanın 4 günü Kayseri’ye direkt sefer var. Kıbrıs’tan İstanbul’a örneğin saç ektirmek için 10 bin dolar harcayacak kişi Kayseri’ye gelip bunu 3 bin dolara halledebilecek. Diş yaptıracaksa, sağlık problemleri varsa da aynı durum; 40-45 dakikalık bir uçuşla Kıbrıs’tan buraya gelip çok uygun fiyatlı otellerde konaklayıp uygun fiyatlı hastanelerde bu işi halledebilecekler. Kıbrıs’ın casino, kumar kültürüyle anılmaması için 40-45 derece sıcaklıkta bizi gezdirdiler ve oralarda neler var, tarihi güzellikleri gördük tanıdık. Bundan sonraki çalışmalarımız da hızlanacak. TÜRSAB’ın kendi bütçesi var, gittiğimiz hiçbir yerde devletin ya da belediyenin bütçesinden harcamayız çünkü biz elçileriz, davet ediliriz. Bize yarayan bir şey varsa burası bizim için uygundur, tur yapabiliriz der ve program yaparız. Yeni dönemde de çalışmalarımız sürecek. Yakın zamanda Yahyalı ya da Tomarza’da büyük bir etkinlik yapacağız, seyahat acenteleri de seçilecek, bu programı da sayın valimizle görüşeceğiz” şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×