TURKOVAC, 3. doz olarak uygulanmaya başlandı

TURKOVAC, 3. doz olarak uygulanmaya başlandı
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen ve Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından desteklenen TURKOVAC aşısının Faz- 3 çalışmaları devam ediyor. Yerli aşı, 2 doz Sinovak aşısı yaptıran kişilere 3. doz hatırlatma aşısı olarak da uygulanmaya başladı.

Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen TURKOVAC aşısı, 2 doz Sinovac aşısı olmuş ve Covid-19’a yakalanmamış gönüllülere 3. doz olarak uygulanmaya başlandı.

İlk gönüllüye 3. doz olarak uygulanan ve TURKOVAC’ın Faz-3 çalışmaları hakkında bilgiler veren Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız, Faz-3 kapsamında daha önce hiç aşı olmayan gönüllülere TURKOVAC’ın uygulandığını ama artık 2 doz Sinovac aşısı olan gönüllülere de hatırlatma dozu olarak TURKOVAC’ın uygulanmaya başlandığına dikkat çekti.        

Konuşmasında Faz-3 çalışmaları kapsamında gönüllülerde ciddi hiçbir yan etkinin görülmediğinin belirten Yıldız, Tüm vatandaşları TURKOVAC’ a gönüllü olmaya davet etti. Yıldız,“2 doz Sinovac aşısı olmuş ve Covid-19’a yakalanmamış 18-59 yaş arası gönüllülerimiz TURKOVAC’a 3. doz uygulaması olarak E-Nabız üzerinden veya 0352 438 00 67 telefon numarasından bizlere ulaşarak gönüllü olabilirler” dedi.
2 doz Sinovac aşısının ardından 3. doz uygulamasında TURKOVAC gönüllüsü olan 3 çocuk babası Erdoğan Özkan ise TURKOVAC çalışmasına destek olduğu için mutlu olduğunu belirterek, vatandaşların gönül rahatlığı ile TURKOVAC’a gönüllü olabileceklerini söyledi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×