K

Türk Yıldızları Uçağı düştü

Türk Yıldızları Uçağı düştü
Eğitim uçuşu yapan Türk Yıldızları'na ait gösteri uçağı düştü. Pilot şehit olurken, kazanın sebebi araştırılıyor.

Eğitim amacıyla Konya 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan NF-5 tipi gösteri uçağı, saat 14.15 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle düştü.

Merkez Karatay ilçesine düşen gösteri uçağının Türk Yıldızları'na ait olduğu belirtildi. Uçağın düştüğü ihbarının ardından bölgeye çok sayıda polis, ambulans, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Olayda uçağın pilotu Yüzbaşı Burak Genççelebi şehit oldu. Şehit pilot Genççelebi'nin İzmir Çiğli'den geldiği ve Konya'da 1 yıldır bulunduğu öğrenildi.                                                                                                                

Milli Savunma Bakanlığından açıklama

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Konya’da eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğrayan Hava Kuvvetlerimize ait NF-5 uçağımızın pilotu şehit olmuştur. Kahraman pilotumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı'ndan taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uçak kazasıyla ilgili mesaj paylaştı. Sosyal medya mesajında Erdoğan, "Konya'da bir gösteri uçağımızın eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığını ve pilotumuzun maalesef şehit olduğunu büyük bir teessürle öğrendim. Şehidimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K