K

Türk Telekom Kayseri Bölge Müdürlüğü kapatılacak iddiası

Türk Telekom Kayseri Bölge Müdürlüğü kapatılacak iddiası
Türk Telekom Kayseri Bölge Müdürlüğü'nün kapatılacağı öne sürüldü. Kayseri'nin Adana'ya bağlanacağını belirten Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Ulaştırma Bakanlığı'na seslenerek "Yahu ne istiyorsunuz Kayseri den? Hızlı treni Sivas’a, otobanı Niğde’ye yaparsınız. Kayseri sizin gözünüzde hangi konumda çok merak ediyorum." diye sordu.

SP Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. "Ulaştırma Bakanlığı karar vermiş. Türk Telekom Kayseri Bölge Müdürlüğü kapatılacak ve Adana bölge müdürlüğüne bağlanacak." diyen Aktaş, kararın gerekçesini sordu.

"Kayseri'den ne istiyorsunuz?" diye soran Aktaş, "Kayseri tarihi ipek yolu üzerinde binlerce yıllık geçmişi ile ticaretin merkezi hatta bir zamanlar Başkent olmaya namzet önemli Kadim bir şehirdir. Kayseri Türk Telekom bölge müdürlüğünün Adana'ya bağlanması da neyin nesidir? Mantığı nedir? Yani Türk Telekom tüm bu coğrafyaya taaa Adana'dan mı hizmet verecek? Güldürmeyin Allah aşkına." şeklinde tepki gösterdi.

Türk Telekom'un pandemiye rağmen en çok kâr eden kurumlardan olduğunu belirten Aktaş, "Türk Telekom Kayseri bölge müdürlüğünde yaklaşık 300-350 kardeşimiz çalışıyor. Aileleri ile beraber 1500 kişi civarındadır. Çok sıkı tedbirlerin yaşandığı sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz şu zamanda bu kardeşlerimize bu zulüm yapılır mı? Bu insanlar ne yapacak şimdi? Ailelerinin ve çoluk çocuklarının geleceği ne olacak? Bir gecede ve anlık olarak böyle önemli bir kurum hakkında karar alınabilir mi? Tüm kurumların bölge müdürlüklerinin Kayseri'de olmasının sağlanması gerekirken var olanlar da başka şehirlere taşınıyor. Bu karar alınıyor ama şehrimizin vekillerinin konuyla ilgili hiç haberleri yok. Bu durum Ankara'da Kayseri Ofisi'nin kurulmasının ne kadar çok gerekli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur." dedi.

İKTİDAR PARTİSİ BÖLGE VEKİLLERİNİN ENGEL OLMASINI İSTEDİ

Türk Telekom Kayseri Bölge Müdürlüğü'nün kapatılmasından vazgeçilmesini isteyen SP Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, iktidar partisinin Kayseri Milletvekillerinin isimlerini sayarak "Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Özhaseki, İl Başkanı Sn. Şaban Çopuroğlu, Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer ve Hülya Atçı Nergis konuyla ilgili harekete geçip gerekli girişimlerde bulunarak bölge müdürlüğünün kapatılma kararının iptal edilmesini sağlamalıdırlar. Oldu olacak Kayseri’yi komple Adana'ya bağlayın da bu işkence bitsin bari." şeklinde tepki gösterdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K