K

Turistlerden Kayseri'nin sağlık hizmetlerine tam not

Turistlerden Kayseri'nin sağlık hizmetlerine tam not
Kış turizmi için Erciyes’i tercih eden yabancı turistler, eğlenceli tatil geçirirken zaman zaman da talihsiz kazalar geçirerek hastanelik oluyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Emre Yurdakul, turistlerin aldıkları tedavi hizmetinden çok memnun kaldığını anlattı.

Erciyes, son yıllarda yapılan yatırım ve tanıtım toplantıları sonrası, Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere birçok ülkeden yabancı turist ağırlamaya başladı. Tatilini Erciyes’te değerlendiren turistler, kış sporu kazaları sonrası kentteki hastanelerde tedavi altına alınıyor.

Erciyes’te kayak kazası yaşayan çoğu Ukrayna ve Rus vatandaşın kendilerini tercih ettiğini belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Emre Yurdakul, turistlerin aldıkları sağlık hizmetinden ve yakın ilgiden çok memnun kaldıklarını anlattı. Yurdakul, “Hastalarımızın bir kısmı ayakta tedaviyle sağlığına kavuşurken bir kısmını da omuz, kalça, ön çapraz bağ, topuk gibi bölgelerden ameliyat ediyoruz. Artroskopik yani kapalı ameliyat sistemiyle gerçekleştirdiğimiz bu ameliyatlarla turistlerimiz çok kısa sürede otellerine dönüyür ve verdiğimiz egzersizleri uygulayarak iyileşme sürelerini hızlandırıyorlar.” dedi.

"HASTALARI ONLİNE OLARAK DA TAKİP EDİYORUZ”

Tedavilerini gerçekleştirdikleri hastaları online olarak da takip ettiklerini dile getiren Op. Dr. Emre Yurdakul, ”Hastalarımızla Türkiye’deyken otellerinde ülkelerine döndüklerinde ise evlerinde iletişime geçiyoruz. Görüntülü olarak egzersizlerini takip ediyor ve gelişimlerini gözlemliyoruz. Kendilerine gösterdiğimiz yakınlıktan ve sağlık sistemimizin başarısından oldukça etkilenen hastalarımız da kendi çevrelerine Kayseri’yi ve modern sağlık hizmetlerimizi anlatıyorlar. Böylece Kayseri’nin ve ülkemizin tanıtımına da elimizden geldiğince katkı sağlamış oluyoruz.” şeklinde konuştu.

Op. Dr. Emre Yurdakul, turizmin komplike ve çok ayaklı bir sektör olduğunu vurgulayarak ülke ve konaklanan şehrin turizm noktasında hep birlikte hareket etmesi gerektiğinin de altını çizdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K