K

Trafik lambaları konuşuyor ama anlayan yok.!

Trafik lambaları konuşuyor ama anlayan yok.!
Kayseri bazı trafik lambaları, özellikle görme engellilerin ışık rengini duyarak karşıya geçebilmesi için sesli hale getirildi. Ancak, araç sesi ve hoparlörün cızırtısı nedeniyle ses tam olarak anlaşılmıyor. Vatandaş, bu haliyle gereksiz olduğunu düşünüyor.

Düvenönü'ndeki kavşakta bulunan yaya geçidindeki trafik lambalarına yerleştirilen hoparlörler görme engelli yayalar için hayati önem taşıyor. Hoparlörler, yayalara kırmızı ışıkta durmaları ve yeşil ışıkta geçmeleri yönünde uyarıyor.

Kayseri sakinleri ise hoparlörlerin işe yaramadığını, vatandaşların hoparlörlerden çıkan sesleri duymadığını belirtiyor. Bazı vatandaşlar, bu hoparlörlerin görme engelliler için dahi yararlı olmadığını ifade ederek, sesin daha gür ve anlaşılır olması gerektiğini söylüyor.

Belediye yetkililerine seslenen vatandaşlar; "Özellikle görme engelliler için güzel bir hizmet olduğunu düşünüyoruz. Ancak sesi biz bile duymuyoruz ve anlamıyoruz. Hoparlörlere bakım yapılması gerektiği kanaatindeyiz." ifadelerini kullandılar. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K