K

Ticaret Bakanı Pekcan'ın görevine son verildi

Ticaret Bakanı Pekcan'ın görevine son verildi
Cumhurbaşkanlığı kabinesinde revizyon... Kocasının şirketinden bakanlığa dezenfektan alımıyla ilgili tartışmaların odak noktasına yerleşen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş atandı.

Bu görevlendirmelerle Zehra Zümrüt Selçuk ve eşinin şirketinden bakanlığa dezenfektan alınmasıyla ilgili eleştirilen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alınmış oldu. 

Bugünkü Resmi Gazete'de; "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ikiye bölünerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Bu gelişmenin ardından bugünkü Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan karar göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığı'na Mehmet Muş atandı." ifadelerine yer verildi.

'GÖREVİNE SON VERİLMİŞTİR' İFADESİ DİKKAT ÇEKTİ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevden alınmasıyla ilgili yayımlanan atama akarında 'görevine son verilmiştir' ifadesi dikkat çekti. Kararda; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş; yeni kurulan bakanlıklardan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104'üncü ve 106'ncı maddeleri gereğince atanmıştır." ifadelerine yer verildi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K