Teşekkür krizi zirve yaptı

Teşekkür krizi zirve yaptı
Ligden düşmenin kaldırılmasının ardından Kayserispor ile ilgili Kayseri Kalesi’ne AK Parti vekillerinin astırdığı ‘teşekkür’ afişleri, krize neden oldu. Sebebi ise afişte yer alan veya almayan isimler… Tartışma daha çok sosyal medya üzerinden devam ediyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti milletvekilleri Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer ve Hülya Nergis, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç imzalı afişlerde “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve TFF Başkanı Nihat Özdemir’e şükranlarımızı sunarız” ifadeleri yer aldı.

Baki Ersoy’dan karşı pankart

Tartışma da tam bu noktada başladı. Afişlerin altındaki imzanın siyasetçilere ait olması ve teşekkür edilenler arasında başta Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve Kayserispor’un ana sponsoru Erciyey Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin’in isimlerinin olmaması en büyük eleştiri konusu. Sosyal medya hesapları üzerinden alevli şekilde sürdürülen tartışmaya alternatif bir ‘teşekkür’ pankartı paylaşan Baki Ersoy da katıldı. Ersoy paylaşımında, “Başta Kayserispor Başkanımız Berna Gözbaşı, Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alparslan Baki Ertekin, Kayserispor Asbaşkanı/Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, Kayserisporumuz'a koşulsuz destek veren Kapalı Kale Taraftarlar Derneği ve tüm Kayserispor sevdalılarına sonsuz teşekkürler” ifadeleri yer aldı.                

Taraftar grupları karşı kampanya başlattı

Bazı taraftar grupları da yine sosyal medya üzerinden karşı kampanya başlattı. Kayseri Kalesi’ne asılan pankartları siyasi bulan sosyal medya kullanıcıları, burada Berna Gözbaşı, Baki Ersoy ve Alparslan Baki Ertekin’in isimlerinin olmamasını eleştirdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×