K

Termometreler eksi 29'u gördü, göl buz tuttu

Termometreler eksi 29'u gördü, göl buz tuttu
Kayseri'de günlerdir etkisini sürdüren kar yağışı ve aşırı soğuklar, hayatı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Termometreler Pınarbaşı ilçesinde eksi 29 dereceye kadar gerilerken, eksi 19 dereceye kadar düşen Kocasinan ilçesinde bulunan Şeker Gölü buz tuttu.

Kayseri adeta dondu. Birkaç gündür kentte etkisini sürdüren soğuk havanın etkisiyle Kocasinan ilçesinde bulunan Şeker Gölü'nün yüzeyi buz tuttu. Şeker Fabrikası içerisinde bulunan göldeki kaz ve kuşlar, buz tutan gölün yüzeyinde görülmeye değer manzaralar oluşturdu. 

Termometreler eksi 29'u gördü

Kayseri'nin en soğuk ilçesi Pınarbaşı oldu. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre dün kentte hissedilen en düşük sıcaklık eksi 29 dereceyle Pınarbaşı'nın Pazarsu Mahallesi'nde ölçüldü.     

Ayrıca Sarız ilçesi eksi 24, Özvatan ilçesi eksi 23, Tomarza ilçesi eksi 23, Akkışla ilçesi eksi 21, Sarıoğlan ilçesi eksi 20, Erciyes eksi 20, Yahyalı eksi 19, Melikgazi eksi 19, Kocasinan eksi 19, Bünyan eksi 19, Talas eksi 18, Develi eksi 17, Felahiye eksi 17, İncesu eksi 17, Hacılar eksi 17, Yeşilhisar eksi 13 dereceye kadar hava sıcaklıklarının düştüğü bildirildi.

Kayseri Hava tahmini

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre Kayseri ve ilçelerinde yağışlı hava aralıklarla Pazar gününe kadar devam edecek. Yağış yer yer kar yer yer karla karışık yağmurlu olacak. Önümüzdeki 5 gün içinde sıcaklıklar da en düşük eksi 5 en yüksek 4 santigrat derece bekleniyor. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K