K

Taraftarın istediği değişiklikler bir bir yapıldı

Taraftarın istediği değişiklikler bir bir yapıldı
Süper Lig'de kötü haftalar geçiren Hes Kablo Kayserispor'da taraftarın istediği değişiklikler bir bir yapılmaya başlandı. Teknik direktör değişikliğinin ardından takım kaptanlığı da el değiştirdi. Sportif direktör Bülent Bölükbaşı ve yardımcı antrenör Gökhan Ünal ile de yollar ayrılıyor.

Hes Kablo Kayserispor’da başkan Berna Gözbaşı, başkan danışmanı ve basın sözcüsü Mustafa Tokgöz ile teknik direktör Samet Aybaba basın toplantısı düzenledi.

Kayseri'nin takımı ilk 10'da olmalı

Toplantıda konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, kadroda yetenekli futbolcuların olduğunu ifade ederek ancak saha içinde bazı sorunlar olduğunu söyledi. Ligin henüz başı olduğunu anımsatan Aybaba, "Önümüzde 33 maç var. Takımdan ve oyunculardan memnunum. Daha önce çok sorunlu bir takım vardı, şimdi oyuncuların hiçbiri benim odama gelmedi. Geçen sezon görev yaparken ben onların soyunma odasına çok gitmiştim. Kulüp toparlanmış. Kayserispor futbolcuların saygı duyacağı bir kulüp haline gelmiş. Böyle bir şehrin takımının her zaman ilk 10 takım içinde olması lazım. Herkesin desteği ile takımı layık olduğu yerlere getireceğiz.”                                                                      

Kaptanlık el değiştirdi

Kayserispor'da takım kaptanı Hasan Hüseyin Acar, taraftarın tepkisini çekmişti. Teknik Direktör Aybaba, takım içinde değişiklikler yaptıklarını belirterek, "Hasan Hüseyin takım kaptanımızdı, kaptanlığı ondan Sapunaru’ya verdik." açıklamasını yaptı.

Berna Gözbaşı: Bayram Bektaş ile olmadı

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı da, son maçlarda şanssızlıklar yaşadıklarını söyledi. Lige Bayram Bektaş ile başladıklarını anımsatan Gözbaşı, ama onunla olmadığını dile fetirdi. Gözbaşı,"Samet hoca ile birlikte daha iyi olacağız. Ben kulübün başına gelince 2 hafta nasıl kaldığına şaşırmıştım. Takım yoktu ve kulüp yoktu. O dönemler geride kaldı. Artık birlikte olmamız lazım. Kulübün önünü açmak adına bunun adı şirketleşme olur, halka açılma olur hangisi bilmiyorum ama çok şükür ki artık bunların konuşulduğu durumlara geldik. Bugün ben varım, yarın başkası olur, esas olan Kayserispor Kulübü’dür. Bu şehre yakışan Kayserispor’un Süper Lig’de kalıcı olmasıdır. Burası bizim için emanettir. Sezona Bayram Bektaş hocamızla başladık, olmadı. Samet Aybaba hocamız ile başarılı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.                                                             

Bülent Bölükbaşı ve Gökhan Ünal'ın durumu

Kulüpte bazı değişikliklerin olacağını belirten Berna Başkan, “Sportif direktörümüz Bülent Bölükbaşı ile yollar ayrılacak. Yardımcı antrenörümüz Gökhan Ünal görevinden ayrılacak” dedi.

Kırmızı kart gören Pedro'ya para cezası

Toplantının son bölümünde söz alan başkan danışmanı ve basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, “Sakatlığı bulunan Manzala takımla birlikte çalışmalara başladı, ayrıca Atakaş Hatayspor maçında kırmızı kart görerek oyundan ihraç edilen Pedro Henrique’ye 5 bin Euro para cezası verildi” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K