K

Tandır cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı: 2 tutuklama

Tandır cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı: 2 tutuklama
Kayseri'de kayıp olarak aranırken evlerinin tandırında cenazeleri bulunan Mehmet Turhan ve eşi Firdevs Turhan'ın öldürülmesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Gözaltına alınan maktul Mehmet Turhan'ın kardeşi Yusuf Turhan ve yeğeni Bedirhan Turhan tutuklanırken, yenge adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kayseri’de 19 Mayıs tarihinden bu yana kayıp olarak aranan Firdevs-Mehmet Turhan çiftini bulmak için Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri çiftin öldürülüp gömüldüğü ihtimali üzerinde yoğunlaştı. Cinayet dedektifleri, çiftin Kocasinan ilçesine bağlı Emmiler Mahallesi'nde bulunan evlerinde arama yaptı. Burada bahçede bulunan tandırın olduğu alanda arama yapan ekipler, çiftin ölüdürlerek cesetlerin tandıra gömüldüğünü belirledi.                                               

Kabloyla boğarak öldürmüş

Olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında Mehmet Turhan’ın kardeşi Yusuf Turhan, yengesi Necla Turhan ve yeğeni Bedirhan Turhan gözaltına alındı. Emniyette sorguya alınan Yusuf Turhan, cinayeti itiraf ederek, ağabeyini kabloyla boğarak öldürdüğünü söyledi.                                                      

Kayseri Devlet Hastanesi’nde bulunan Adli Tabiplik’te sağlık kontrolünden geçirilen 3 kişi, adliyeye sevk edildi. Zanlılardan maktul Mehmet Turhan'ın kardeşi Yusuf Turhan ve yeğeni Bedirhan Turhan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yenge Necla Turhan ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K