K

Tamer'in 'asgari ücret' açıklamasına tepki yağdı

Tamer'in 'asgari ücret' açıklamasına tepki yağdı
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, "Artık asgari ücretlinin evinin önünde arabası var" dedi eleştiri yağmuruna tutuldu. Milletvekili maaşının asgari ücret düzeyine çekilmesini isteyenler de oldu, "Asgari ücretli 2023 yılında sandıkta teşekkür edecek size. Az kaldı" diyen de...

AK Parti'nin doktor kökenli Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, katıldığı bir televizyon programında asgari ücrete yönelik açıklamalarıyla dikkat çekti. Pandemiden dolayı sıkıntılı bir süreç yaşandığını belirten Tamer, asgari ücreti eleştirenlerin 6 ayda bir cep telefonu değiştirdiğini öne sürdü.

Asgari ücretin geçmişte 100 dolar civarında olduğunu anımsatan Tamer, bugün ise 400 dolarlar düzeyinde olduğunu söyledi. Bunun da yetersiz olduğunu anlatan Tamer, "Bu ülke zengin olsa da asgari ücreti üst seviyeden verse, daha çok rahatlamış olsa... İşsizlik oranı zaman zaman düşüyor zaman zaman yükseliyor biliyoruz. Bazı sıkıntıların bu pandemi döneminde olduğunu söylemek lazım. Türk ekonomisi sıkıntılı süreçte bile büyüyor ve bu ilerlemeyi yok sayamayız. Bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar, arabalarını yılda belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretlinin evinin önünde arabası mevcut” ifadelerini kullandı.

"MİLLETVEKİLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET KADAR OLSUN"

Milletvekili Tamer'in asgari ücret açıklamasına sosyal medya üzerinden tepki yağdı. İlgili haberin altına birçok vatandaş eleştirel yorum yaptı. Milletvekili maaşının asgari ücret düzeyine indirilmesini isteyen vatandaşlar, "Inşallah bir gün siz de asgarî ücretlinin aldığı maaşı alır onun bindiği arabaya binersiniz gözünüz kalmaz." dedi. Bu açıklamanın AK Parti'ye oy kaybettireceğini savunanlar da oldu, "Asgari ücretli 2023 yılında sandıkta teşekkür edecek size. Az kaldı" diyen de...

"AY'A ERKEN GİTTİNİZ"

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da, Kayseri vekili İsmail Tamer'in sözlerine tepki gösterdi. Enginyurt, "AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer; Bugün bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar. Arabalarını yılda bir değiştiriyorlar. Artık asgari ücretlimizin evinin önünde arabası mevcut' demiş. Anlaşıldı Vekil efendi! Ay'a erken gittin. Yazık yazık." açıklamasını yaptı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K