K

'Tam kapanma' küçük esnafı vurdu: Faizsiz kredi istiyorlar

'Tam kapanma' küçük esnafı vurdu: Faizsiz kredi istiyorlar
29 Nisan ile 17 Mayıs arasında uygulanacak olan tam kapanma yine küçük esnafı vurdu. Bu dönemde kepenk kapatacak olan esnaflar, hiç olmazsa faizsiz kredi verilmesini istiyor.

Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Somuncu yaptığı açıklamada “Küçük esnafın artık dayanma güçleri kalmadı buna acil önlemler alınması istiyoruz. Bu zor dönemden küçük esnafımıza acilen faizsiz kredi çıkarılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Develi esnaflarından İsa Özdemir de, vatandaşları küçük esnaflardan alışveriş yapmaya davet etti. Aynı sıkıntıyı geçtiğimiz Ramazan ayında da yaşadıklarını belirten Özdemir, dayanacak güçlerinin kalmadığını kaydetti. 

"Kısıtlamalar virüsün bitmesi için gerekli olan bir şey ama küçük esnaf zor durumda" diyen Özdemir, "Biliyorsunuz ki büyük zincir marketler çalışıyor ama küçük esnafımız çalışamıyor. Esnaflarımız bir yıldır bayramı bekliyor satış artar da zararımı karşılarım diye. Benim buradan vatandaşlarımıza bir çağrım olacak; Kapanmaya 3 gün var Perşembe günü akşam 19:00’ye kadar kapanma için yapacağınız bütün alışverişlerinizi küçük marketlerden küçük bakkallarda yaparak destek olmanızı istiyoruz çünkü onlar 21 gün boyunca kapalı olacaklar en azından bu 3 günde onlara bir olsun destek olmamız lazım” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K