K

'Talas’tan şehir merkezine ulaşmak büyük problem'

'Talas’tan şehir merkezine ulaşmak büyük problem'
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı sonrasında konuştu. Kayseri'deki trafik yoğunluğuna dikkat çeken Özer, özellikle Talas’tan şehir merkezine giden yolda trafik sorun olduğunu söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri’deki trafik sorununa dikkat çekti.

Belirli saatlerde kentte trafiğin çekilmez hale geldiğini vurgulayan Özer, “Sabah saatlerinde Talas’tan şehir merkezine gelmek isteyen vatandaşlar trafikte büyük sıkıntılar yaşıyor. Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımız ve bu güzergahı kullanan vatandaşlarımız konuyu biliyor. Bu konuda acil olarak önlem alınmasını gerektiğini vurguladık. Aynı sıkışıklık akşam saatlerinde Kartal Kavşağı’nda mevcut. Ek olarak tedbir alınmalı. Battı çıktı dediğimiz sistemler yapılmalı. Çünkü Talas’tan şehir merkezine ulaşmak ciddi sorun haline geldi. Vakit kaybetmeden bu konuda çalışmalara başlamalıyız” dedi.                                    

ÇÖZÜM İÇİN ÖNERİ

Bu hattaki trafik sorununun çözümü için önerilerde de bulunan Özer, "Erciyes Üniversitesi’nin bulunduğu kavşakta çalışan tramvay aşağı alınabilir. Bu da mümkün değilse buradan hareket eden araçları yolun altından ilerletmeliyiz. Bu kavşağı kesinlikle yer altına almalıyız. Aynı şekilde Kartal Kavşağı da yer altına alınarak trafik yoğunluğunun önüne geçebiliriz" diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K