K

Talas'ta 'bir telefona kitap' hizmeti

Talas'ta 'bir telefona kitap' hizmeti
Talas Belediyesi'nden, koronavirüs salgını sürecinde evde kalmak zorunda olan çocuk ve büyüklere kitap hizmeti... Kampanya çerçevesinde belediyeyi arayan çocuklara, Türk ve dünya klasiklerinden kitaplar ulaştırılacak. Kitabını okuyan çocuklara ise sağlık şartlarının düzelmesiyle birlikte tur otobüsüyle şehir gezisi yaptırılacak. Kampanyada ayrıca büyüklere yönelik kitaplar da dağıtılacak.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ilçeye bağlı mahallelerde ikamet eden herkesin yararlanabileceği kitap kampanyası hakkında bilgi verdi.

Sürecin başında ilk olarak halk sağlığına yönelik tedbirler aldıklarını anımsatan Yalçın, "Şimdi de ‘evde kal’ çağrısı yaptığımız herkese 30 bin kitap daha dağıtıyoruz. Bunların arasında küçük çocuklar için hikaye ve boyama kitapları, biraz daha büyükler için milli kahramanlarımızın hayatını anlatan çizgi hikayeler ile gençler ve büyükler için seçme eserler yer alıyor.” Açıklamasının son bölümünde çocuklara hitap eden Başkan Yalçın sözlerini, “Biraz daha sabır göstersinler, kitapları okusunlar. Onları tur otobüsüyle hem Talas’ta hem de şehir merkezinde gezdireceğiz.” dedi.

Telefonla kitap siparişi

Talas Belediyesi kitap kampanyasından yararlanmak isteyenler hafta içi 09.00-16.00 saatleri arasında 0531 728 98 98 numaralı telefonu arayacaklar. Adres kaydı alınanlara kitapları en kısa sürede ulaştırılacak. Etkinlik kapsamında 20 bin Türk klasikleri ve 10 bin dünya klasiklerinden olmak üzere toplam 30 bin kitap dağıtılacak. Ayrıca yaş gruplarına göre zeka geliştirici setler ve boyama kitapları ile çizgi hikayeler de verilecek. Her ev, en fazla 3 kitap alabilecek.

Toplam dağıtılan kitap sayısı 50 bini bulacak

Dağıtılacak bu 30 bin kitapla birlikte Talas Belediyesi’nin koronavirüs salgını sürecinde dağıttığı toplam kitap sayısı 50 bine ulaşacak. Sürecin başında hijyen çantasının içerisinde 10 bin adet ‘İletişim Ailede Başlar’ kitabı dağıtan Talas Belediyesi, ikinci bir 10 bin adetlik hijyen çantasıyla birlikte yine aynı kitabı Talaslılarla buluşturacak. Böylece toplam dağıtılan kitap sayısı 50 bine ulaşmış olacak.

GÖNDER

    Talas'ta 'bir telefona kitap' hizmeti yorumlar

  • Mustafa kaya
    Maske istiyorum kitabı daha sonra
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K