Talas'a 300 kişi kapasiteli yeni kütüphane

Talas'a 300 kişi kapasiteli yeni kütüphane
Kayseri Büyükşehir Belediye tarafından Talas ilçesine 300 kişi kapasiteli ve 10 bin kitabın yer alacağı yeni kütüphane açılacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Talas ilçesi Mevlana Mahallesi Elçibey Caddesi üzerine kurulacak Mevlana Kütüphanesi’nin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 300 kişi kapasiteli kütüphanede 10 bin basılı kitap ve 22 bin e-kitap yer alacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kütüphane inşaatında incelemelerde bulundu vi ilgili kişilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yakın zamanda kütüphaneyi vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirten Büyükkılıç, “Çalışmalarımız hızla devam ediyor, burada hak sahibi, öğrenci dostu Abdulkadir Kömürcü dostumuza anlayışı ve desteği için teşekkür ediyoruz. Hızlı bir gayret ile Ramazan ayından önce 20-25 gün içerisinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Gençlere kütüphane içerisinde sunulacak imkanlardan da bahseden Büyükkılıç, “İçerisinde 10 bin kitap bulunacak. Aynı anda 300 öğrencimize rahatlıkla ders çalışacakları ortam sağlanacak. Dış mekanda da kitap okunabilecek ortam var. İnternet, çay, çorba ücretsiz, ayrıca fotokopi gibi imkanları da sağlayacağız. Elektronik kütüphane de söz konusu” ifadelerini kullandı.

İncelemeleri sırasında öğrencilerle de sohbet eden Başkan Büyükkılıç, “Özgüven içerisinde olun, ailenize, şehrimize, ülkemize, insanlığa faydalı olun” tavsiyesinde bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×