K

Talas yeni bir mesire alanı kazanıyor

Talas yeni bir mesire alanı kazanıyor
Talas Belediyesi'ne devredilen Zincidere Göleti, mesire alanı olarak düzenlenecek. Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, gölet çevresinde incelemede bulunarak yapılabilecek işler hakkında bilgi aldı.

Talas’ın Zincidere Mahallesi’nde 1960’lı yıllarda inşa edilen ve zamanla kanalları tahrip olarak kullanılamaz hale gelen gölete giden Başkan Yalçın, yapılacak çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Talas’a hazırladıkları ‘100 Ağartan Proje’lerden birisini daha hayata geçireceklerini belirten Başkan Yalçın, göletin yine bu haliyle korunacağını belirtti. görevine yine devam edecek.

Başkan Yalçın, "Reşadiye, Zincidere ve Talas’ın üst kısımlarının sulama kanalı olarak 1960’lı yıllarda yapılmış bir kanal ve gölet var. Sulama maksatlı ama şuana kadar harap bir şekilde ve bakıma muhtaç. Şimdi burada bizim yapacağımız ilk iş kanalları hem geliş hem gidiş istikametinde tamir etmek. Ardından da göleti mesire alanı olarak kazandırmak. Aşağı yukarı 9 bin metrekare yüzey alanı olan bu göletin etrafı da çok güzel. İyi bir düzenlemeyle Talas’a bir mesire alanı kazandırmış olacağız. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmelerimiz neticelendi. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, şimdiden Talasımıza, şehrimize hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Zincidere Göleti’nin önümüzdeki yaza kadar hazırlanıp halkın hizmetine sunulacağını da sözlerine ekledi.

GÖNDER

    Talas yeni bir mesire alanı kazanıyor yorumlar

  • Hacer Dayandaç
    Bırakın da orası da tertemiz dursun bir orası kaldı mahvetmediginiz kiciköy mahallesi yani Osmanlı sokağı diye yaptığınız yere bir temizlik yapın hertürlü kötülük ordaymıs hergün kavga hergün dögüs var orda önce yapılan yerlere bı temizlik yapın
  • Zafer Akbulut
    Türkiyemizde çok güzel yerlerimiz var, bakımsızz bekliyor. Belediyeler görüyorlarsa, değerlendirseniz, ağaç dikseniz çevre düzenlemesi yapsanız mesire alanı, tuvalet, mescit etseniz. Koyun buraya da bekçi baksın güzel olur.
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×