K

Talas Meclisi'nde tüm kararlar oy birliğiyle alındı

Talas Meclisi'nde tüm kararlar oy birliğiyle alındı
Talas Belediye Meclisi toplanarak Ekim ayı gündeminde bulunan 18 maddeyi karara bağladı. Tüm kararların oy birliği ile alındığı meclis için Başkan Mustafa Yalçın’; “Naif bir meclisiz. Herkes katkı sağlıyor” dedi. Belediye ayrıca ilçede 42 kilometre yolun güvenlik çizgilerini yeniledi.

Pandemi tedbirleri gereği Feyzioğlu Konağı’nın bahçesinde gerçekleştirilen meclis toplantısında ilk olarak 2021 yılı performans programı taslağı görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen bu gündem maddesiyle birlikte 2021 yılı ve izleyen iki yılın bütçe taslağı ile 2021 Mali Yılı Gelir Ücret Tarifesini içeren gündem maddeleri de komisyona havale edildi.

Mecliste ayrıca çeşitli İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporları ile birimler arası bütçe aktarımı konusu görüşülerek karara bağlandı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tüm meclis üyelerine teşekkür ederek, “Naif bir meclisiz, tüm meclis üyelerimiz katkı sağlıyor. Kararlar genellikle oybirliği ile alınıyor. İlçemiz için hep birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.

Öte yandan toplantının sonunda söz alan meclis üyeleri Dağlık Karabağ’da Ermenistan işgaline karşı askeri harekâtta bulunan Azerbaycan’a destek açıklamalarında bulundu.

İlçe yol çizgileri tamam

Bu arada Talas Belediyesi ulaşımın rahat ve konforlu sağlanması için ilçe merkezinde cadde ve sokaklar dahil toplam 42 kilometre yolun çizgisini tamamladı. Yol genişliğine göre eksen çizgisi (orta), banket şeridi (sağ-sol) ve kavşak çizgilerinin (kama) yapıldığı çalışmada toplam 200 kilometre şeritle yollar adeta beyaza boyandı.


17 ton sentetik boya ve 6 ton cam tozunun kullanıldığı yol çizgisi çalışmasıyla hem araçların hem de yayaların trafik güvenliği sağlanmış oldu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K