Talas Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine özel karşılama

Talas Belediyesi’nden üniversite öğrencilerine özel karşılama
Talas Belediyesi, Kayseri’ye üniversite okumak için gelen öğrencilere özel karşılama organizasyonu düzenledi. Organizasyon kapsamında Talas Hunat Hatun Kız Yurdunda yerel sanatçı grubu Ahsen ve ekibi tarafından konser verildi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’yla birlikte kayıt heyecanı yaşayan öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

Konser öncesi konuşan ve “Kayseri’ye hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Yalçın, “Sizler diyorsunuz ki Kayseri’yi kazandık, bizde diyoruz ki sizleri kazandık. Eminim ki okullarını bitirdiklerinde çocuklarınız ‘Ben artık Kayseriliyim’ diyecek. Çocuklarınız burada önce Allah’a sonra bize emanet. Burası çok güvenli bir il olmakla beraber, Allah devlete zeval vermesin, burada devletin şefkatli kolları içinde yetişecekler.” dedi.

BAŞKAN YALÇIN’DAN GENÇLERE TAVSİYE

Kayseri’nin öğrenciler açısından farkına dikkat çeken Başkan Yalçın, “Gençlerimiz, okullarını bitirip mezun olurken çok donanımlı ve çok konforlu bir şekilde okuduklarını ifade edecekler. Gençlerimize yönelik belediye olarak çok farklı faaliyetlerde bulunuyor. Bizim etkinliklerimize katılan gençler, buradan mezun olurken en azında bir yabancı dil, lisans derecesinde spor branşında yetkinlik kazanmış olarak ve müzik enstrümanı öğrenmiş şekilde ayrılacaklar. Bizim çocuklarımız Avrupa’nın yada dünyanın başka ülkelerindeki çocuklardan çok daha fazla başarıya aday gençlerdir.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKKILIÇ: TALAS GÜVENLİ BİR ŞEHİR

Daha sonra konuşan Başkan Büyükkılıç ise yapılan organizasyonda dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür etti. Kayseri’nin ve Talas’ın hiçbir zaman olumsuz haberler ile gündeme gelmediğini belirten Başkan Büyükkılıç, öğrenci kenti Talas’ın güvenli ve huzurlu bir ortama sahip olduğunu ifade etti.
Organizasyonda konuşan Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı da gerçekleştirilen etkinlikten dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür ederek öğrenci ve velilerine de teşekkür etti.

Organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getiren veliler ve öğrenciler de karşılama, konser ve ikramlar için Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×