K

Sürücüsüz aracı cep telefonundan kontrol edebiliyor

Sürücüsüz aracı cep telefonundan kontrol edebiliyor
Kayseri'de geliştirdiği sistem sayesinde arabasını cep telefonu ile kontrol eden 23 yaşındaki oto tamircisi Yasin Abravcı, son eklediği özellikle herkesi şaşırttı. Bu sayede aracına sürücüsü olmadan drift yaptırdı.

Geliştirdiği sistemle 30 bin TL'lik aracına lüks araçlarda olmayan özellikler yükleyen 23 yaşındaki motor ustası Yasin Abravcı, son eklediği özellikle yine dikkatleri üstüne çekti. Abravcı, cep telefonu ve bluetooth bağlantısı ile kontrol edilebilen bir sistem geliştirdi.

Geliştirdiği sistemi ilk olarak kendi aracında deneyen motor ustası Abravcı, aracını cep telefonu ile çalıştırabiliyor, bagaj kapağını açabiliyor, farları kontrol edebiliyor ve duman kiti ile 4 saniye kadar duman atabiliyor.                                                                                                                                             

Sürücü olmadan araç kontrol edilebiliyor

Motor tamircisi Yasin Abravcı, son olarak yine cep telefonundan bluetooth bağlantısı kurduğu aracını sürücüsü olmadan kontrol etmeyi de başardı. Abravcı, trafiğe kapalı alanda yaptığı deneme sürüşünde içinde sürücüsü olmayan aracını cep telefonu ile kontrol ederek drift yaptırdı. Abravcı'nın aracına yüklediği bu özellik görenleri hayretler içinde bıraktı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K