Suriyeli karşıtlığı: 474 kişi gözaltına alındı, 285'inin suç kaydı var

Suriyeli karşıtlığı: 474 kişi gözaltına alındı, 285'inin suç kaydı var
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri'de 7 yaşındaki Suriye uyruklu kız çocuğunun akrabası tarafından istismara uğraması sonrası başlayan gerilim, birçok ile yayılmıştı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 474 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kayseri'deki olay sonrası bazı şehirlerde dün gece Suriyelilere yönelik provokatif eylemler gerçekleştirildiğini hatırlattı. 

Eylemleri "provokatif" olarak değerlendiren Bakan Yerlikaya; "Yasa dışı yollara başvurularak gerçekleştirilen provokatif eylemler sonrası 474 şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahısların 285'inin çeşitli suçlardan (göçmen kaçakçılığı, yaralama, uyuşturucu, yağma, hırsızlık, mala zarar verme, cinsel taciz, dolandırıcılık, parada sahtecilik, tehdit, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi) adli kaydı olduğu tespit edilmiştir." paylaşımı yaptı.

Vatandaşlara provokasyonlara gelmeme ve itidalli davranma çağrısı da yapan Yerlikaya, "Hukuk dışı yollarla, insanlara, çevreye ve mallara zarar vererek suç işlemeyelim. Devletimiz güçlüdür. Devletimize ve milletimize karşı bu komploları kuranlar hak ettikleri karşılığı göreceklerdir." ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×