Sürç-i Lisan Tiyatro'su, “Vay Başımıza” diyor

Sürç-i Lisan Tiyatro'su, “Vay Başımıza” diyor
Tiyatro severlerin, “Deliler Bayramı” ve “Otogargara” gibi oyunlarla dikkatini çeken Sürç-i Lisan Sanat Topluluğu, yeni sezonda Armağan Caner’in senaryosunu yazdığı “Vay Başımıza” adlı oyunla sezona ‘merhaba’ diyecek. Komedi türündeki oyun, 5 Kasım 2023 Pazar günü perdesini açacak.

Kayseri’de tiyatro toplulukları sezonun ilk oyunlarını sahnelemeye başladı. Şehrin sevilen ekiplerinden Asr-ı Temaşa sezonu “Karmakarışık” oyunuyla açmıştı. Sürç-i Lisan Sanat Topluluğu ise Armağan Caner’in senaryosunu yazdığı “Vay Başımıza” adlı oyunu sahnelemeye hazırlanıyor.

İki perdelik oyunun konusu şöyle; “Ailelerinden farklı şehirde okuyan 2 üniversite öğrencisi, ailelerine haber vermeden evlenir. Bu nikâhtan haberi olmayan kızın babası ise o akşam kızını evlendirmeyi düşündüğü bir erkekle kızını ziyarete gelir ve olaylar civcivli bir hâl almaya başlar...”

Yönetmen koltuğunda Mikail Gözelce’nin oturduğu tiyatro oyununu Ali Bozbeşparmak, Nuray Akyol, Cihat Can Özay, Burcu Şevkli, Mehmet Çelik,  Ruveyda Yalçın, Berzan Kavut, Hanife Esmer, Umut Yusuf Bilman, Makbule Yılmaz ve Eyyüb Yahyalı sahneleyecek. Yönetmen asistanlığını da İlayda Yurdusev üstleniyor.

Oyunun teknik kadrosunda ise Atacan Özkabayel ve Deniz Dengiz Şimşek yer alıyor.

Sürç-i Lisan Sanat Topluluğu’nun yeniden düzenlediği ve sahneye koyduğu, komedi türündeki "Vay Başımıza"  tiyatro oyunu 5 Kasım 2023 Pazar günü saat 19.30’da Kayseri Gültepe Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Biletler, ‘biletimgo’ internet sitesinden alınabilir.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×