K

Süper Lig'in ilk kadın başkanının fabrikasında yangın: Faciadan dönüldü

Süper Lig'in ilk kadın başkanının fabrikasında yangın: Faciadan dönüldü
Süper Lig'in ilk kadın başkanı Berna Gözbaşı'ya ait yatak fabrikasında yangın çıktı. Fabrikanın sünger, kumaş türü yanıcı maddelerle dolu olması endişeleri arttırırken, itfaiyenin zamanında müdahalesi faciayı önledi.

Melikgazi ilçesindeki Serbest Bölge 8. Cadde'de bulunan ve Süper Lig'in ilk kadın başkanı olan Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı'ya ait yatak fabrikasında yangın çıktı.

İhbar üzerine fabrikaya çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Kayseri OSB ve Kayseri Büyükşehir Belediye İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, büyümeden kısa süre içerisinde söndürülerek kontrol altına alındı. Elektrik kontağından kaynaklandığı düşünülen yangından dolayı fabrikanın bir bölümünü duman kapladı. Çalışanlar ise dumandan etkilenmemek için kendilerini dışarı attı. Fabrikanın yanıcı maddelerle dolu olması, riski arttırırken, alevlerin zamanında söndürülmesi maddi zararın büyümesini önledi.                                  

Yangın nasıl çıktı?

Fabrikada çalışan bir işçi yangının elektrik kontağından çıktığını söyleyerek, "İstirahat saatindeydik. Yangının çıktığını görünce müdahale ettik. İçerdeki kabloların hepsi aşağı sarkmış" dedi.
Yangında yaralanan olmazken, soruşturma başlatıldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K