K

SP Milletvekili Arıkan, “İttifaka ihtiyacım yok demek altı dolu bir cümle değil”

SP Milletvekili Arıkan, “İttifaka ihtiyacım yok demek altı dolu bir cümle değil”
CHP listelerinden seçime girerek milletvekili seçilen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan'ın sözleri, yerel seçime ittifaksız girme kararı alan eski ortaklarınad İYİ Parti'ye gibiydi. Arıkan, " “İttifaka ihtiyacım yok demek çok altı dolu bir cümle değil” dedi.

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan'dan, 'ittifak yapmayacağız' diyen İYİ Parti'ye cevap gibi sözler. Yrel seçimin de ittifakları zorunlu kıldığını vurgulayan Arıkan, "AK Parti’nin dahi ittifak yapma mecburiyeti hissettiği bir dönemde çıkıp da ‘benim hiçbir ittifaka ihtiyacım yok. Ben tek başıma seçime gireceğim’ cümleleri çok altı dolan cümleler değil. Biz de ittifak yapabilmek için, dirsek temasında olabilmek için görüşmeler yapıyoruz, yapmak durumundayız" dedi.

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında gazeteci Mustafa Bayram'ın sorularını cevapladı.

Milletvekili Arıkan ittifak konusunda açıklamalarda bulunarak, “6’lı masa yok önce bunu kabullenmek lazım. Sayın Kılıçdaroğlu seçimi kaybettikten sonra, aslında 6’lı masanın ortakları kaybetti. Bu seçimde istenilen sonucu alınamamasının sadece Kılıçdaroğlu’na bağlamak büyük bir haksızlık olur. 6 partinin birlikteliği başarıya ulaşamadı. Haliyle başarıya ulaşamamış bir birlikteliğin dağılmasına da çok şaşırmamak gerekir ama Türkiye’deki seçim sisteminin birliktelikleri mecbur kılması gibi bir durum söz konusu. Siyaset sahnesinin 120 parti içerisinde sayısal anlamda en fazla güce sahip olan AK Parti dahi ittifak yapma mecburiyeti hissettiği bir dönemde çıkıp da ‘benim hiçbir ittifaka ihtiyacım yok. Ben tek başıma seçime gireceğim’ cümleleri çok altı dolan cümleler değil. Bizde ittifaklar yapabilmek için, dirsek temasında olabilmek için görüşmeler yapıyoruz, yapmak durumundayız. Ama hiçbir şey olmayacakmış gibi de bin 395 seçim bölgesinde seçime girme noktasında hazırlıklarımızı da yapıyoruz" dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K