K

SON DAKİKA... Yeni koronavirüs kararları açıklandı

SON DAKİKA... Yeni koronavirüs kararları açıklandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Okullarda yeniden uzaktan eğitime geçildi, hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamaları geri geldi. İşyerleri için yeni tedbirler hayata geçirilecek. Ayrıntılar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar kurulu toplantısı sonrası yeni konavirüs kararlarını duyurdu. 

Alınan yeni kararlarla, birinci ara tatilde olan okullarda bütün sınıfların yeniden uzaktan eğitimle devam edilmesine, hafta sonları saat 10.00 ila 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması getirilmesine, restoranların paket servise geçmesine karar verildi.

20 yaş ve altı gençlerin durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 yaş ve altı kişiler için de sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini duyurdu. Buna göre 20 yaş altı genç ve çocuklar saat 10.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkamayacak. Daha önce getirilen sınırlamayla 65 yaş ve üzeri kişilerin de 10.00 - 16.00 saatleri arasındaki sokağa çıkma kısıtlamaları devam edecek. Ayrıca sinemaların sene sonuna kadar kapatılmasına, bütün spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanmaya devam edilmesine, halı sahaların faaliyetlere ara verilmesine karar verildi.

Sigara yasağına devam edilecek

Kentlerin yoğun insan trafiğinin olduğu cadde ve sokakları da kapsayacak şekilde getirilen sigara içme yasağının da devam edeceği duyuruldu. Oyun sınırlamasıyla açık bulunan kraathanelerin de kapatılmasına kara verildi.

Esnek çalışma sistemi

Kamu ve özel sektörde esnek çalışma sisteminin hassasiyetle sürdürülmesi kararı alındı. Yeni karaların ayrıntıları İçişleri Bakanlığı'nın yayınlayacağı kararname ile netlik kazanacak. 

Ayrıntılar Geliyor...

GÖNDER

    SON DAKİKA... Yeni koronavirüs kararları açıklandı yorumlar

  • Sevda
    Yarindan itbarenmi cocuklara yasak geldi yoksa hafta sunumu
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K