K

SON DAKİKA... Okullara verilen ara ne kadar uzatıldı?

SON DAKİKA... Okullara verilen ara ne kadar uzatıldı?
Okullara verilen aranın uzayıp uzamayacağı merak ediliyordu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullara verilen aranın, 1 aydan daha uzun bir süre uzatıldığı açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılan sağlık kurulu toplantısı sonrası açıklama yapıyor. Bakan Koca, Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullara verilen aranın uzatıldığını açıkladı. 

Koronavirüse ilişkin son gelişmeleri ele alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, alınan son tedbirleri anlattı. Bakan Koca okul tatilinin uzatıldığını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ise okulların 30 Nisan'a kadar tatil edildiğini kaydetti. 

Bakan Ziya Selçuk şunları söyledi; "Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Uzaktan eğitme başlandı. Bu hafta test haftasıydı. Önümüzdeki hafta eğitime devam edeceğiz. Telafinin ne zaman nasıl olacağı bilim kurulunun kararlarıyla doğrudan ilgili. Eğitime verilen ara 30 Nisan’a kadar uzatıldı. Ücretli öğretmenlerle ilgili mevcut mevzuat, derse giren öğretmenlerimizin ücretini alması konusunda. Bizim telafi eğitim olarak hazırlıklarını sürdürdüğümüz bütün eğitim çalışmalarında her türlü senaryoya açığız. Bu süre içinde de derslere ücretli öğretmenlerimizin girmesi söz konusu olacak. Bu konuyla ilgili gerekli çalışmalar devam ediyor."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K