SON DAKİKA... Muharrem İnce, adaylıktan çekildi, bundan sonra ne olacak?

SON DAKİKA... Muharrem İnce, adaylıktan çekildi, bundan sonra ne olacak?
Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce adaylıktan çekildiğini açıkladı. Peki bundan sonra ne olacak?

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerine 3 gün kala Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce adaylıktan çekildiğini duyurdu. Partisinin genel merkezinde sabah saatlerinde kurmaylarıyla yaptığı toplantının ardından kameralar karşısına geçen İnce, "Adaylıktan çekiliyorum. Bunu milletim için yapıyorum. Yoksa seçimi kaybettiklerinde bütün suçu bana atacaklar" dedi.

Memleket Partisi’nin Mecliste olması gerektiğini de belirten İnce, her evden partisinin adaylarına oy verilmesini de istedi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesiyle cumhurbaşkanlığı için yarışan aday sayısı 3'e düştü. İnce'nin fotoğrafı, baskısı ve dağıtımı yapıldığı için oy pusulasında yer alacak. Adayın aldığı oylar da geçerli sayılacak. Muharrem İnce'nin yüzde 50’yi aşarak seçimi kazanması halinde ise ikinci tur yapılacak. İkinci tur, ilk turda en fazla 2. ve 3. oyu alan adaylar arasında yapılır. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×