K

Son Dakika..! Koronavirüsten Kayseri'de ilk ölüm

Son Dakika..! Koronavirüsten Kayseri'de ilk ölüm
Kayseri'de Koronavirüs tanısıyla ilk ölüm gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta umre ibadetinden döndükten sonra, Konya’dan Kayseri’ye gelerek karantina altına alınan bir umreci, hayatını kaybetti. Bu arada Türkiye genelinde bugün vefat eden 7 kişiyle birlikte ölü sayısının 37'ye yükseldiği açıklandı.

Çin'den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını Türkiye'de de can almaya devam ediyor. Ülke genelinde ölü sayısı 37'ye yükselirken Kayseri'den de ilk Koronavirüs tanısıyla ölüm gerçekleşti. Konuyla ilgili Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

İlk günden itibaren izole olan ve hastanede tedavi gören bir umrecinin hayatını kaybettiğini duyuran Benli paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Kayseri'de ilk kaybımız, yaşlı bir umreci misafirimiz oldu. Kendilerini direkt havaalanından hastaneye almış idik. Bu açıdan izole ve ilk günden itibaren yakın takibimizdeydi. Misafirimize Allah'tan rahmet diliyorum." 

Kayseri'de temas yoluyla ilk bulaş

Yurt içinde temaslı hastaların da olmaya başladığını belirten Sağlık Müdürü Benli, Kayseri'de de 1 kişiye temas yoluyla Koronavirüs bulaştığını aktardı. Evde kalmanın önemine vurgu yapan Benli, "Bakanımızın da belirttiği gibi yurt dışından gelen vatandaşlarımızın yanında, yurt içinde de temaslı hastalarımızın artık görülüyor olması evde kalmanın (kendi kendini izole) ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Dün itibariyle ilimizde de temaslı bir vakamız tespit edildi. Ne kadar hazırlıklı olsak da sizlerin bu sürece uyumu çok önemli. Toplu alanlardan uzak duralım. Cenazelere taziyelerimizi telefonla iletelim. Oturmalara ara verelim. Lütfen evde kal Kayseri.” ifadelerini kullandı. 

Türkiye’deki yeni Koronavirüs vakaları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de görülen güncel Koronavirüsü vakalarını ve yaşanan can kaybını açıkladı. Son 24 saatte 3.672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Tedavisi süren 7 kişi daha öldü. Yeni verilere göre ülkemizdeki Koronavirüs vaka sayısı 1.529'a yükselirken virüs nedeniyle ölenlerin sayısı ise 37'ye çıktı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K