K

Son Dakika.! İdlib'den şehitlerimiz var

Son Dakika.! İdlib'den şehitlerimiz var
Suriye'nin İdlib bölgesinden acı haber. Terör unsurlarıyla girilen çatışmada 2 asker şehit oldu. Sivas ve Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı şehitlerin acı haberi ailelerine ulaştırıldı.

Suriye’nin İdlib kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı’nda görevli askerlerimize Muhanbal bölgesi meskun mahal girişinde roketatarlı saldırı düzenlendi. Terör saldırısında Sivas nüfusuna kayıtlı 25 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir ile Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı 28 yaşındaki Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş şehit oldu.

Sivas Valisi Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Nayir’ın Sivas’ın Merkez ilçeye bağlı Alibaba Mahallesinde ikamet eden annesi Fadime ve babası Hüseyin Nayir’a şehadet haberini verdi. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Beş kardeşin en küçüğü olan Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir’ın bekar olduğu, iki kardeşinin ise daha önce vefat ettiği öğrenildi.

Baba acı haberi Antalya'da aldı

Kahramanmaraş Ekinözü ilçesi Kürtül Mahallesi nüfusuna kayıtlı Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş’ın acı haberi de Elbistan’da ikamet eden ailesine verildi.
Elbistan Kaymakamı Özkan Demir tarafından verilen şahadet haberini, Yunus Emre Mahallesindeki evinde alan anne Selamet Taş, gözyaşlarına boğuldu. Şehidin babaevi taziye ziyareti için gelenlerle doldu. 

4 çocuklu ailenin en büyüğü olan Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş’ın babası Muhyi Taş’ın ise Antalya’da olduğu öğrenildi. Baba Taş’ın, evladının şehadet haberini, çalışmak için gittiği Antalya’da aldığı bildirildi.
Bekar olan şehit Uzman Onbaşı Taş’ın, yaklaşık 2 yıl önce TSK’ya katıldığı ve Kayseri 1. Komando Tugayı emrinde görevli olduğu öğrenildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K