K

SON DAKİKA... Aşı olmayanlarla ilgili yeni karar

SON DAKİKA... Aşı olmayanlarla ilgili yeni karar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okulların planlandığı gibi 6 Eylülde yüz yüze eğitime başlayacağını söyledi ve ekledi; "Öğrencilerle irtibatlı ancak henüz aşı olmamış öğretmenlerden haftada en az 2 PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Koronavirüsle mücadelenin birinci gündem maddesi olduğu toplantıda, öğretmenler, toplu mekanlarda bulunanlar,  şehirler arası seyehat edecekleri yakından ilgilendiren kararlar çıktı. 

OKULLARDA EĞİTİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; "Eylül ayında okullarına kavuşmayı bekleyen milyonlarca ilk, orta, lise ve üniversite öğrencilerimizin geleceğinin bu konuda kat edilecek mesafeye bağlı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Okullarda 6 eylülde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenciyle irtibatlı henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az iki defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aynı şekilde üniversite çalışanlarından da düzenli PCR testi yaptırmasını talep edeceğiz. Şehirlerarası yolculuklar, konser, tiyatro gibi insanların bir araya geldiği ortamlarda da düzenli PCR testini devreye sokacağız.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ

Bu günler gelip geçer geride sadece samimiyetle milletimizin hizmetine koşanlar ile fitne, fesat fırsatçılık peşinde koşanların bıraktığı iz kalır. Siyasetçisinden, gazeteci ve sosyal medya trolün kadar yüreği nasır tutmuş figürlerin yalanla çarpıtma ile tahrikle nasıl milletimizin acısını istismara yeltendiğini de unutmayacağız. Meclis'in açılmasıyla, Avrupa'dakine benzer bir sosyal medya düzenlemesini getirmekte kararlıyız.

KORONAVİRÜS SALGINI 

Özellikle şehir hastanelerimizin bu süreçte ne kadar kritik rol oynadığını milletimiz biliyor. Pek çok ülkenin aksine hiç bir konuda sıkıntı çekmedik. Salgına karşı aşılamada dünyada ilk sırada yer alıyoruz. Toplam aşı sayımız 87 milyonu geçti. Bazı kesinlerin hala aşıya karşı tereddütle yaklaştığını görüyoruz. Aşı gönüllülük esasına göre yürütülmektedir. Çok şükür aşı konusunda da bir sıkıntı halkımıza yaşatmadık. 3. doz aşıyla ilgili de çalışmalar sürüyor.

MÜLTECİ AÇIKLAMASI

Yol açtığı huzursuzluğun farkındayız. Esasen dünyada bu kadar sığınmacıyı barındırıp da bu kadar az asayiş sorunuyla karşılaşan bir başka ülke yoktur."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K