Sokağa çıkma kısıtlamasının bir haftalık bilançosu

Sokağa çıkma kısıtlamasının bir haftalık bilançosu
İçişleri Bakanlığı, son bir haftada uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında yasağa uymayan toplam 35 bin 544 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Covid-19 salgını ile mücadelede toplumsal ve bireysel sağlığın korunmasına yönelik olarak uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına devam edildiğine dikkat çekildi.

35 bin 544 kişiye ceza

Salgının önlenmesi tedbirleri kapsamında 6 haftadır uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar olan süreyi kapsadığı anımsatıldı. Kısıtlamaya vatandaşların büyük oranda uyduğunun belirtildiği açıklamada; "Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır. 4 Ocak Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 8 Ocak Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 11 Ocak Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 35 bin 544 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır." denildi.

İçişleri Bakanlığı'nın yazılı açıklamasında, sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan diğer tedbirler sayesinde vaka sayılarındaki düşüşün devam ettiği vurgulandı. Temizlik, maske ve mesafe uyarısının da yapıldığı açıklamada; "Pandemi ile mücadelemiz sona erip, normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verildi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×