Önemsenmeyen sivilcenin sonucu ağır oldu; bacakları kesilebilir

Önemsenmeyen sivilcenin sonucu ağır oldu; bacakları kesilebilir
Kayseri’de yaşayan 39 yaşındaki Gülay Göçe, 8 yıl önce bacağında çıkan sivilceyi önemsemeyince, bacaklarını kaybetmeyle karşı karşıya kaldı.  Venöz teşhisi konan Göçe, yeterli ameliyat parasını bulamazsa bacaklarını kaybedecek. Kayseri’de yaşayan 39 yaşındaki Gülay Göçe’nin sağ bacağında 8 yıl önce sivilce çıktı. Sivilceyi önemsemeyen Göçe, bir süre sonra sivilcenin yaraya dönüştüğünü ve gittikçe büyüdüğünü fark etti. Bunun üzerine bir hastaneye giden Göçe, doktorun verdiği ilaçları kullandı. Yaranın büyümesini önleyemeyen Göçe’ye, venöz yetmezliği (Toplar damardaki kanın kalbe doğru değil ters yöne akması sonucu meydana gelen bir sağlık problemi) teşhisi kondu. Ailesinin yardımlarıyla İstanbul’da bir doktora giden Göçe, hastalığından ameliyatla kurtulacağını öğrenince büyük mutluluk yaşadı.

Ameliyat olması için yardım bekliyor

Maddi durumu olmadığı için ne yapacağını bilmeyen Gülay Göçe, bacaklarının kesilmemesi için hayırseverlerden yardım bekliyor. Yaşadıklarını anlatan Göçe, “Doktorum, bu hastalığın Türkiye’de tedavisinin olmadığını, diz kapakçığının değişmesi gerektiğini ve imkanım varsa Avrupa’ya gitmemi söyledi. Benim de Avrupa’ya gitme gibi bir durumum yok. Kremlerle ve ilaçlarla rahatlatmaya çalışıyorum. Kullandığım ilaçlar da hem vücut dengemi hem de psikolojimi bozdu. Elimdeki imkanları değerlendirerek başka tedaviler uyguladık. Ailemin elindeki imkanların tamamını bitirerek bir şeyler yapmaya çalıştık ama yara kapanmadı” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 60 bin TL'ye ihtiyaç var

Bacaklarının iyileşmesini istediğini kaydeden Göçe, “4 ay önce İstanbul’da bir doktor önerdiler. Sınırlarımızı zorlayarak doktora gittik. Doktor tedavinin mümkün ve ameliyatın şart olduğunu söyledi. 40 bin TL ameliyat masrafı çıktı. Doktorum, ameliyat sonrasında da yarayı kapatmak için bazı makinelere gireceğimi, 2 bacağımda da aynı rahatsızlığın olduğunu ve acilen ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bu ameliyatı olamazsam yara kapanmayacak. 8 yılın sonunda bir umut doğdu. Allah bir yol gösterdi ama bu 40 bin TL’yi nasıl bulacağımızı bilmiyoruz. Doktor, eğer bu ameliyatı olamazsam ileride yürüyemeyeceğimi söyledi. Burada da gittiğim bir doktor tedavi olmazsa, ilerdeki süreçte bacaklarımın kesileceğini söylemişti. Ben rahatsızlığımın geçmesini ve bu tedavimin yapılmasını istiyorum. Hayırseverlerden yardım bekliyorum. Bu ameliyatı yaptırma imkanım yok. 40 bin TL beni çok aşan bir meblağ. Ondan sonrasını da zaten bilmiyoruz. Doktorum ameliyattan sonra yaraların kapanması için tedavinin devam edeceğini, seanslar halinde tedaviye gireceğimi ve her seansın bin 500 TL olduğunu söyledi” diye konuştu.
GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×