K

Silahla vurulan doktor ile saldırganın boğuşma anları

Silahla vurulan doktor ile saldırganın boğuşma anları
Kayseri'de silahlı saldırıya uğrayan doktor ile saldırganın boğuşma anları güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde, doktorun saldırganı etkisiz hale getirmeye çalışması görülüyor. Bu arada yaralanan doktor, saldırganın arkadan geldiğini ve şahsı hiç tanımadığını anlattı.

Develi ilçesine bağlı Camicedit Mahallesi Tren Caddesi üzerinde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, İlçe Devlet Hastanesi'nde nöroloji uzmanı olarak görev yapan Dr. Erdal Kurt, iş çıkışı M.G.'nin (37) tabancalı saldırısına uğradı. Erdal Kurt yaralalı olarak hastaneye kaldırılırken saldırgan da gözaltına alındı. Saldırganın çok sayıda suç kaydının olduğu da öğrenildi. 

DOKTORDAN İLK AÇIKLAMA

Olayın bilgisini alan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli yaralı doktor Kurt'u hastanede ziyaret etti. Vali Günaydın, ziyaretin ardından olay yerinde incelemelerde bulundu. Dr. Kurt, hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Genel sağlık durumun iyi olduğu öğrenilen Dr. Kurt, ambulansa bindirildiği sırada yaptığı açıklamada, "Habersiz arkamdan saldırdı. Kendisini tanımıyorum" dedi.

"OLAY NEDENİ HENÜZ NET DEĞİL"

Yaşanan olayla ilgili bilgi veren Vali Günaydın, şunları söyledi: "Çok şükür doktorumuzun durumu iyi. Saldırgan görevlilerimiz tarafından yakalandı. Sorgusu devam ediyor. Sorgudan sonra daha net açıklamalar yapılabilir. Olay nedeni hakkında şu anda bir açıklama yapmak doğru değil. Daha detaylı açıklama sonra yapılacaktır."

BOĞUŞMA ANLARI KAMERADA

Bu arada, saldırıya uğrayan doktorun, çevredekilerin de yardımıyla saldırganı etkisiz hale getirmeye çalıştığı anlar, bir ceptelefonu kullanıcısı tarafından görüntülendi. Görüntülerde, Dr. Erdal Kurt'un bacağından yaralanmasına rağmen saldırgan ile boğuştuğu anlar görülüyor.  

Ayrıca saldırgan M. G.'nin ilk ifadesinde 17 yıl önce Develi Devlet Hastanesi'nde darp edildiğini öne sürerek, saldırıyı bu nedenle gerçekleştirdiğini söylediği iddia edildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K