Şiddetli rüzgar çatı uçurdu, ağaçları devirdi

Şiddetli rüzgar çatı uçurdu, ağaçları devirdi
Kayseri'de dün gece saatlerinde başlayan rüzgar, halen devam ediyor. Kent merkezinde çatılar uçtu, tabelalar zarar gördü. Şiddetli rüzgar çevre illerde de etkili oluyor.

Kayseri'de saatteki hızı 50-70 kilometreye kadar çıkan kuvvetli rüzgar, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kent merkezinde 3 evin çatısının uçtuğu, 3 tabelanın devrildiği ve bazı ağaçların yıkıldığı öğrenildi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, vatandaşlara uyarılarda bulunulmuştu. Yağış ve kuvvetli rüzgar tahmininde bulunularak "Rüzgarın; Güneyli yönlerden orta, yer yer kuvvetli (50-70 km/sa) eseceği beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve karbonmonoksit kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denilmişti.

Minare evin üstüne yıkıldı

Rüzgar, çevre illerde de etkili oluyor. Niğde'nin Çiftlik ilçesinde Merkez Camisi'nin minaresi yıkıldı. Yıkılan minare, cami yakınındaki İdris Bay'a ait evin bir bölümüne zarar verdi. Kırıkkale ve Kırşehir illerinde de şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiliyor. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×