K

Sevgiliye cinsel istismar davasında karar çıktı

Sevgiliye cinsel istismar davasında karar çıktı
Kayseri’de 3 ay önce meydana gelen olayda sevgilisi R.Y.’ye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan M.Y., hakkında mahkeme kararını verdi.

Geçen yıl 13 Eylül’de Kocasinan ilçesinde meydana gelen olayda iddiaya göre, 2 ay önce tanıştığı ve sevgili olduğu R.Y., M.Y. ile bir parkta buluşarak evine gitti. M.Y.’nin burada sevgilisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Şikayet üzerine şüpheli M.Y., tutuklandı ve hakkında ‘cinsel istismar’ ve ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı.

Dün Kayseri 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanık M.Y. hazır bulundu. Mağdur R.Y. duruşmaya katılmadı. Mağduru olaydan 2 ay önce tanıdığını söyleyen sanık M.Y., “Anlaşamadık ayrıldık. Önce arkadaşımın evine gittik sonra da arabayla gezdik. Daha sonra ‘Sizin eve gidelim’ dedi. İlişkiye girmedik” diye konuştu.

Mahkeme heyeti kararda, sanık M.Y.’yi, ‘cinsel istismar’ suçundan 13 yıl 4 ay, ‘hürriyeti yoksun kılma’ suçundan da 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına hükmetti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K