K

Şehit eşini böyle uğurladı; Daha 2 ay önce evlenmişlerdi

Şehit eşini böyle uğurladı; Daha 2 ay önce evlenmişlerdi
Suriye'nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde teröristlerin askeri araca düzenlediği tanksavar saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mücahit Sınırtepe son yolculuğuna uğurlandı. 2 ay önce evlendiği eşini tabutuna sarılarak ve öperek uğurlayan Sevinç Oğuz Sınırtepe, sözleriyle de herkesi duygulandırdı.

Suriye'nin İdlib kentinde komando personellerinin arama tarama faaliyetlerini sürdürdüğü sırada bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen tanksavar saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mücahit Sınırtepe, memleketi Kayseri'de son yolculuğuna uğurlanıyor.

Tınıztepe Mahallesi'ndeki baba ocağına götürülen şehit için burada helallik alındı. Daha sonra Şehit Sınırtepe'nin naaşı Kalem Kırdı Cami'ne getirildi. Şehidin babası Faruk, annesi Suzan, kardeşleri İsmail, Enes ve Mustafa Ensar da, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.                                                                                                            

Törene eşinin parkasını giyerek katılan Sevinç Oğuz Sınırtepe'nin sözleri ise herkesi duygulandırdı. Tabuta sarılan ve bayrağı öpen acılı eş, "Dimdik ayaktayım, seni bekliyorum" diyerek gözyaşı döktü. Çiftin yaklaşık 2 ay önce evlendikleri öğrenildi.

"Oğlumun yarım kalan düğününü yaptık"

Ayakta durmakta güçlük çeken Şehit babası Faruk Sınırtepe, "Oğlumun düğünü yarım kalmıştı, onu da yaptık" dedi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Mücahit Sınırtepe, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kartal Şehitliği'nde defnedildi. Cenaze namazına, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, milletvekilleri, protokol üyeleri, askeri erkan, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K